Šeike tribüünil ei istu ehk midagi on Newcastle United õigesti teinud (0)

Newcastle Unitedi mehed Jacob Murphy ja Kieran Trippier. Foto: Scanpix / Lee Smith / Action Images / Reuters

Värske "Udune Albion" võtab pulkadeks Inglismaa kõrgliigas 3. kohta hoidva Newcastle Unitedi elu ja olu. Soccernet.ee ajakirjaniku Kristjan Jaak Kanguri külalisel Toomas Varal on oma arvamus nii Saudi Araabia omanikest kui kaasnevast mainest. Midagi tehakse siiski ka õigesti.

"Njuuka fännid oleks uue omanikuna vanakuradi enda ka tervitades vastu võtnud. Seal oleks võinud [Jevgeni] Prigožin ka tulla oma Wagneri meestega, öelnud, et me oleme uued omanikud. Nad oleks Mike Ashley ükskõik kelle vastu vahetanud," hakkas Vara mõttelõnga harutama.

"Kogu see Saudi Araabia taust, olgem ausad, see ei ole väga ilus. Seal on kaks poolt. Üks on see, et saudiaraablased on iseenesest väga tundlik teema. Ja teine on see, et sa oled maailma kõige rikkam klubi ja juba täna, oled ainult Alexander Isaki ostnud, tulevad sulle tänaval mehed vastu, kes ütlevad, et niimoodi võib igaüks endale tiitleid osta. Tiitlitest pole veel juttu.

Ma oleks eelistanud sellist lihtsat tagasihoidlikku inglise miljardäri, kes oleks öelnud, et ma ka natuke panen klubisse sisse. Fännid oleks olnud õnnelikud, kui mingi omanik oleks öelnud, et neil on nüüd ambitsioon taaskord. Selles mõttes ma sada protsenti rõõmus ei ole. Saan aru küll, et nüüd hakkab palju juhtuma, aga ma oleks olnud ka palju tagasihoidlikuma lahendusega nõus," lõpetas Vara.

REKLAAM

"Ega see omanike taust on huvitav ka. Selge see, et raha neil on, aga et just nagu Chelsea puhul nägime hästi selle ära, et tuli ameeriklasest omanik, kes hakkas jube palju ise korraldama. Todd Boehly nimi käis ees ja taga kogu aeg, keda me võiks tuua, mis treenereid," meenutas Kangur. "Saudidel tundub olevat rohkem selline suhtumine, et te lihtsalt öelge, palju raha on vaja, te tehke oma jalgpalli asja, te jagate seda. Kui me jätame selle moraalse tausta kõrvale, see on puhtalt klubi omanikena pluss."

"Nad on käitunud õigesti. Nad on käitunud kavalalt või targalt, kuidas iganes me vaatame seda," on Vara nõus. "Seal on see omanike suhe selline 80/10/10, kohalikke investoreid on ka. Ja me näeme reaalselt, kuidas Amanda Staveley ja see keerulise nimega mees (Mehrdad Ghodoussi - toim.) on kogu aeg tribüünil. Nende kommunikatsioonis esimesest päevast peale oli jutt, et kui tullakse investeerima klubisse, siis see ei tähenda ainult mängijate ostmist. See tähendab kogu kogukonda, kogu infrat, kõiki neid asju.

"Klubi iga-aastane panus sinna väikse regiooni majandusse on umbes 300-400 miljonit naela, mis on klubi kaudu tekkiv käive - töökohad pluss mingid maksud. See klubi on selles regioonis nii tähtis, nemad said sellest väga hästi rahu. Neil pole vaid need 52 tuhat fänni, kes iga nädal või üle kahe nädala staadionil käivad, vaid nad said aru, et peavad ennnast heade inimestena maha müüma ka kogu sellele regioonile. Ja nad on seda teinud.

Ehk neid šeike endid seal tribüüni peal väga näha ei ole. Nad tõepoolest ei füüsiliselt ega nähtavalt pole sinna sekkunud, eks nad on õppinud ka. Nad teavad, kuidas maailm sportswashing'u (poliitiline mainekujundus läbi sporti tehtud investeeringute) peale vaatab," lõpetas Vara.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK