Senegal ammutab inspiratsiooni Marokost, Inglismaale piisab isegi kolmeväravalisest kaotusest, USA mängis Iraaniga juba sotsiaalmeedias (0)

Inglismaal on asjad hästi, sest kaheksandikfinaali saadakse isegi kolmeväravalise kaotusega. Foto: Scanpix / Chine Nouvelle / SIPA

MM-finaalturniiril on kolm meeskonda (Prantsusmaa, Brasiilia ja Portugal) koha 16 parema hulgas kindlustanud. Täna liituvad nendega neli meeskonda, kui edasipääsejad selguvad A- ja B-alagrupis.

  • 29.11. kell 17.00 A-alagrupp Holland - Katar
  • 29.11. kell 17.00 A-alagrupp Ecuador - Senegal
  • 29.11. kell 21.00 B-alagrupp Wales - Inglismaa
  • 29.11. kell 21.00 B-alagrupp Iraan - USA
  • Osale MM-i ennustusmängus!

Turniiri korraldajariik Katar läheb viimasele voorule vastu olukorras, kus edasipääs ei ole enam võimalik, aga punktiarve tahab avamist. Ülesanne on raske, sest vastamisi minnakse Hollandiga. "Kui mängid sellise meeskonna vastu nagu Holland, siis ei ole lisamotivatsiooni vaja. See on meie mängijatele suur väljakutse," märkis Katari peatreener Felix Sanchez. "See oli meie jaoks nõudlik alagrupp, oleme võistelnud tõusude ja mõõnadega, eelistaksime olla paremas olukorras."

Hollandile piisab edasipääsuks viigist, aga asjade kokkulangemisel saavad nad endale lubada ka kaotust. Hollandi mõtted on mõistagi kaugemal kui lihtsalt alagrupist edasi pääseda. "Ma arvan, et alati peab endale eesmärgi seadma ja siis selle poole liikuma. Kui ütled, et kaheksandikfinaalist või veerandfinaalist piisab, siis see ei ole õige. Ma arvan, et õige on mõelda tiitlile. Ma pole kunagi öelnud, et tuleme maailmameistriks, aga võime tulla," rääkis Hollandi juhendaja Louis van Gaal.

Coolbeti koefitsiendid:

REKLAAM

Hollandi võit - 1,21
Viik - 6,55
Katari võit - 16,50

Eeldusel, et Holland ei koperda ja läheb alagrupist edasi, siis teise edasipääsukoha eest heitlevad omavahel Ecuador ja Senegal. Paremas seisus on Ecuador, kellele piisab viigist, aga peatreener Gustavo Alfaro märkis, et minnakse võidu peale. "Ütlesin ka mängijatele, et kui läheme viigi peale mängima, siis ebaõnnestume," sõnas Alfaro. Ta lisas, et Enner Valencia on kimpus vigastusega, kuid usub, et kolm väravat löönud ründaja saab siiski mängida.

Senegal ei mõtle stsenaariumile, et Holland jääb alagruppi pidama. Nad on sunnitud mängima võidu peale. "Meil on selg vastu seina. Peame mängima veatult. Loodan, et Valencia ei mängi, sest ta on turniiri üks paremaid mängijaid ja Ecuador on suurepärane meeskond. Eesmärk on korrata Maroko saavutust. Õnnitleme neid väga hea võidu puhul Belgia vastu. See võib meile inspiratsiooniallikaks olla," rääkis Senegali juhendaja Aliou Cisse.

Coolbeti koefitsiendid:

Ecuadori võit - 2,52
Viik - 3,10
Senegali võit - 3,22

A-grupi tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
2
1
1
0
3:1
4
2.
2
1
1
0
3:1
4
3.
2
1
0
1
3:3
3
4.
2
0
0
2
1:5
0

Inglismaa koondise peatreener Gareth Southgate märkis, et neile piisab Walesi vastu viigist (ja isegi kolmeväravalisest kaotusest), aga kuna tegu on põhimõttelise vastasseisuga ja mängus on alagrupi esikoht, siis minnakse võitma. "Vajame punkti, et olla edasipääsus kindlad, aga kolm punkti annab meile esikoha. Mängime vastasega, kes soovib meid meeleheitlikult võita, aga oleksin väga pettunud, kui keegi ütleks mulle, et nende mängijad tahavad rohkem võita kui meie mängijad. Peame hästi mängima," sõnas Southgate.

Wales asub alagrupis viimasel kohal. Seis on keeruline, aga edasipääsuvõimalused on neil siiski olemas, sest kui Inglismaast saadakse jagu, siis nad peavad lootma, et Iraan ja USA mängivad samal ajal viiki. Walesi neljaväravaline võit aitab nad kindlasti Inglismaast mööda ja alagrupist edasi. Walesi ründaja Gareth Bale usub, et Inglismaa on haavatav. "Kindlasti on igal meeskonnal nõrkusi. MM-il on mõned šokid olnud ja loodetavasti suudame veel ühe teha," lausus Bale.

Coolbeti koefitsiendid:

Walesi võit - 8,15
Viik - 4,50
Inglismaa võit - 1,46

Iraan ja USA on olukorras, kus võit aitab nad kindlasti alagrupist edasi. Iraanile piisab ka viigist, kui Wales ei võida Inglismaad. Iraani peatreener Carlos Queiroz jagas pressikonverentsil USA suunas kiidusõnu. "Mängime USA-ga, kes on minu arvetes meie alagrupis kõige paremaid esitusi näidanud meeskond. Nad mängisid väga hästi Walesi ja Inglismaa vastu. Teised meeskonnad selles alagrupis ei ole nii hästi mänginud. Seega teame, mis meid ees ootab," sõnas ta.

USA jalgpalliliit avaldas sotsiaalmeedias Iraanis inimõiguste eest võitlevatele naistele tuge, kui kujutas Iraani lippu Islami vabariigi embleemita. Iraan nõudis USA eemaldamist turniirilt. USA peatreener Gregg Berhalter: "Me ei keskendu mänguvälistele asjadele ja ainus, mida me teha saame, on vabandada mängijate ja taustajõudude poolt, aga meil ei olnud selles osa. Meil ei olnud aimugi, mida jalgpalliliit postitas. Taustajõududel ja mängijatel polnud aimugi. Meie keskendume sellele mängule ja ma ei taha seda öeldes kõlada eemalehoidvalt või hoolimatult."

Coolbeti koefitsiendid:

Iraani võit - 3,92
Viik - 3,40
USA võit - 2,08

B-grupi tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
2
1
1
0
6:2
4
2.
2
1
0
1
4:6
3
3.
2
0
2
0
1:1
2
4.
2
0
1
1
1:3
1

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK