SN Linzis | Austria peatreener Rangnick ei alahinda Eestit: neid ei saa Andorraga võrrelda, Eestil on palju rohkem kvaliteeti! (0)

Ralf Rangnick Austria koondise pressikonverentsil. Foto: Brit Maria Tael

Austria koondis valmistub esmaspäevaseks EM-valikmänguks Eestiga Linzist tunniajase autosõidu kaugusel asuvas pisikeses mägikülas. Kisast-kärast eemal tegutsemine peaks võistkonnale andma täieliku fookuse, sest midagi lihtsat ei oodata.

Austria alistas reede õhtul Linzis 4:1 Aserbaidžaani ja pani sellega uuele valiksarjale viljaka alguse. Mullu koondise juhendamise üle võtnud 64-aastane sakslane Ralf Rangnick võitis eelmisel aastal ka oma debüütmatši Horvaatia vastu, ent see jäigi Austria ainsaks võiduks Rahvuste liigas, kus jäädi horvaatide, taanlaste ja prantslaste seas oma alagrups viimaseks.

Millised õppetunnid on Rangnick teinud võrreldes Rahvuste liigaga? "Alguses oli põhiline meeskonda tundma õppida. Nendest kuuest mängust neli olid väga head, välja arvatud muidugi tulemused. Oleksime võinud kolm-neli või isegi kuus punkti rohkem saada. Valikmängude puhul on mängule juurde vaja lisada ka tulemused, et need oleksid head," vastas treener Soccernet.ee-le.

Millise mulje on juhendajale jätnud Eesti ametivenna Thomas Häberli süsteem ja mida peab Austria tegema, et enda jaoks sobiv tulemus saada? "Nägime, kuidas Eesti viimati mängis ja mängule lähenes – viie või kolme kaitsjaga. Ei usu, et nad homme päris midagi muud teevad. Peame eelkõige oma mängu silmas pidama ja seda, kuidas läheneme, ei ütle ma siin pressikonverentsil välja, vaid jätan selle homseks avastamiseks," sõnas Rangnick.

REKLAAM

"See, kas meie lähenemine on sarnane eelmise mänguga või mitte, ei sõltu ainult meist, vaid muidugi ka vastasest. Eesti mängib kolmese kaitseliiniga ja peame asju üle vaatama, sest lähenemine on veidi teistsugune kui Aserbaidžaani vastu," lisas ta.

Samas võib kindlasti jätkuvalt oodata Austrialt kõrget ja intensiivset pressingut, sest Rangnicki peetakse modernse gegenpressi loojaks ning selle süsteemi juurutamisega on ta andnud eeskuju nii Jürgen Kloppile, Thomas Tuchelile kui paljudele teistele. "Jah, see on alati eesmärk. Täiskäik on eesmärk! Lõpuks on oluline tulemus ja kiired väravad oleksid väga head," ütles Rangnick, et jalga ei tohi matši vältel gaasipedaalilt maha võtta.

Kui Austria ajakirjanikud pärisid pressikonverentsil, kas Eestilt võiks oodata sarnast etteastet Andorraga, kelle Austria novembris maavõistluses 1:0 alistas, viskus sakslane Eesti kaitsele: "Eestit ei saa Andorraga võrrelda! Eestil on palju rohkem kvaliteeti. Ungari vastu ei mänginud nad nii kaitsest lähtuvalt. Ma ei oota absoluutselt Andorra mängu. Tundus, et Andorrale oli oluline 0:0, Eestile mitte."

Esmaspäevase matši eel on Austria suurimad küsimärgid seotud kaitsja David Alaba ja poolkaitsja Marcel Sabitzeriga, kes lõi aseritele kaks väravat, ent lahkus platsilt kerge vigastusega. Rangnick usub, et kui mitte mõlemad, siis emb-kumb kaptenitest mängib. "Konrad Laimer saaks vajadusel kaptenipaela, aga ma sellest variandist ei lähtu, sest ilmselt kumbki ikka mängib. Alaba on täiesti edukalt treeninud ja teeme otsuse homme veidi enne mängu. Sabitzeri säästsime ja otsustame samuti homme," sõnas juhendaja.

Mis saab olema lahendus, kui Alaba siiski ei peaks saama mängida? "Siis mängivad teised," vastas Rangnick diplomaatiliselt. "Olen optimistlik, et Alaba saab mängida. Kui ei saa, on meil varuvariant."

Eesti ja Austria kohtuvad EM-valikmängus esmaspäeva õhtul Linzis Eesti aja järgi kell 21.45. Soccernet.ee toob sündmused lugejateni kohapealt. 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK