Southampton tõi treeneriks kõrgliiga debütandi, kes eelmise klubi põhjamudast välja sikutas (0)

Nathan Jones teeb kõrgliigadebüüdi nädalavahetusel Anfieldil. Foto: Scanpix / Reuters / Peter Cziborra

Napilt enne nelja tööaasta täitumist peatreeneri Ralph Hasenhüttli vallandanud Southampton nimetas meeskonna uueks juhendajaks Nathan Jonesi.

49-aastane waleslane Jones lahkus kõrgliigaklubi tüüri juurde tulekuks esiliigas mängivast Luton Townist ning sõlmis Southamptoniga kolme ja poole aasta pikkuse lepingu. "Olen avanenud võimaluse üle uhke. Mäletan Southamptonit hästi juba siis, kui veel The Delli staadionil mängiti," sõnas Jones. "Olen ammu Premier League'is töötamisest unistanud, aga see klubi tõmbab mind eriti, sest seda juhitakse hästi, see on hästi üles ehitatud ja siin vaadatakse tulemustest kaugemale."

Eileõhtust liigakarika kohtumist, kus Southampton alistas penaltitega Sheffield Wednesday, jälgis Jones veel tribüünilt. Peatreeneridebüüdi saab ta teha laupäeval Anfieldil, kui Southampton sõidab külla Liverpoolile.

Hasenhüttlile sai lõplikult saatuslikuks pühapäevane 1:4 kodukaotus Newcastle'ile. Southampton oli oktoobris küll viigistanud West Hami ja tabelijuhi Arsenaliga ning alistanud Bournemouthi, kuid viimasesest üheksast mängust oli see nende ainus võit. Veel kehvem oli meeskonna seis aga pikas plaanis, sest alates märtsist oli viimasest 26 liigamängust saadud neli võitu.

REKLAAM

Eelmise hooaja lõpetas Southampton tabeli 15. real, väljalangemistsoonist viie punkti jagu kõrgemal. Praegu ollakse 18. kohal ehk punases tsoonis, kuigi näiteks 11. tabelikohast jäädakse vaid nelja punkti kaugusele.

Koos abitreenerite Chris Coheni ja Alan Sheehaniga lõunarannikule koliva Jonesi lahkumine pani keerulisse seisu esiliigas üheksandal kohal oleva Lutoni. Mullu play-off'is kõrgliigapileti pärast võidelnud, aga seal poolfinaalis Huddersfieldile alla jäänud klubi palkas Jonesi esmakordselt 2016. aastal, kui oldi veel tugevuselt neljanda liiga ehk League Two põhjas. Jones tõstis nad sealt 2018. aastal astme võrre kõrgemale, enne kui 2019. aasta jaanuaris Stoke Citysse siirdus.

Seal võitis meeskond tema 11 töökuu jooksul 38 mängust vaid kuus ning 2020. aasta mais naasis Jones Lutonisse. Hooaja viimasel päeval jäädi esiliigasse püsima ja seejärel lõpetati juba 12. kohaga. Nüüd peab Jonesilt laupäevaseks mänguks Rotherhamiga ajutiselt ohjad üle võtma klubi peaskaut Mick Harford.

Klubi siiski Jonesi vastu vimma ei pea, vaid hoopis tänas teda tehtud töö eest. "Nathan on pakkunud meile fantastilisi hetki ja loonud võistkonna, kelle üle saab alati uhke olla. Kui ta teistkordselt meie juurde saabus, olime silmitsi kolmandasse liigasse kukkumisega, nüüd vaatame aga kõrgliiga suunas. See peaks treenerikandidaate ligi tõmbama," märkis Lutoni tegevjuht Gary Sweet.

Hasenhüttli käekäigu üle arutleti ka Soccernet.ee Inglismaa jalgpalli teemalise taskuhäälingu "Udune Albion" viimases episoodis (alates 13:00):

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK