Spurs tiris võidu jõuga välja, Lõuna-Ameerika tassis Liverpooli kolme punktini (0)

Tottenhami ootamatuks päästjaks kerkis Rodrigo Bentancur. Foto: Scanpix / AFP / Isabel Infantes

Inglismaa kõrgliigas sai üliraske võidu kätte Tottenham, kes jäi kodus Leeds Unitedi vastu kolm korda kaotusseisu, aga võitles ikkagi välja 4:3 lõppskoori.

Viimaste voorudega särama löönud Crysencio Summerville lõi neljandat mängu järjest värava, viies Leedsi juba kümnendal minutil ette. Peagi vastas nurgalöögi järgsest olukorrast Harry Kane ja ehkki Leedsi mängijad nõudsid häälekalt viga väravavahi Illan Meslier' vastu tehtud vea eest, jättis peakohtunik Michael Salisbury tabamuse jõusse.

Pausile mindi siiski Leedsi eduseisus, sest avapoolaja lõpus eksis taas rängalt Spursi kaitseliin ja kogenud Rodrigo kasutas selle ühepuutelöögiga hiilgavalt ära. Hingetõmbehetkelt naasmise järel kulusid kodumeeskonnal aga vaid loetud minutid, et uuesti viigistada - Ben Daviese kauglöök jõudis rikošeti abiga väravasse.

Veerand tundi enne lõppu röövis Leeds keskväljal palli ja Rodrigo lõpetas rünnaku jälle tabava löögiga, aga taas oli Spursil vastus olemas ja sedapuhku isegi kahekordselt. Kõigest viis minutit hiljem aitas järjekordne õnnelik rikošett Rodrigo Bentancuri löögil sihile jõuda ja kaks minutit pärast seda harutas Dejan Kulusevski soolo külaliste kaitseliini nii lahti, et Bentancurile jäi palli võrku suunamise vaev. Eelmises voorus ise Bournemouthi 4:3 alistanud Leeds lõpetas mängu kümnekesi, kuna teise kollase kaardi sai keskväljamees Tyler Adams.

Vaeva pidi võidu nimel nägema ka James Milneri juubelimängu tähistanud Liverpool, kuid märksa vähem. Roberto Firmino viis kodumeeskonna juba kuuendal minutil juhtima, aga Southamptoni värsket peatreenerit Nathan Jonesi rõõmustas kõigest kolm minutit hiljem viigiväravaga Che Adams. Darwin Nunez taastas siiski õige pea Liverpooli eduseisu ning lõi avapoolaja lõpu eel ka 3:1, mis jäigi lõppskooriks.

Kuidagi ei saa jalgu alla eelmise hooaja seitsmenda koha meeskond West Ham United, kes kaotas kodus 0:2 Leicesterile. James Maddison viis külalised varakult ette ja avapoolaja lõpus luhtas Youri Tielemans küll penalti, ent Harvey Barnesi hiline tabamus aitas Leicesteril siiski võidu kindlustada.

Tähtsa võidu said püsimajäämise nimel heitlevad Bournemouth ja Nottingham Forest. Bournemouth oli koduväljakul 3:0 parem otsesest konkurendist Evertonist, kusjuures juba kolmandat mängu järjest asuti 2:0 juhtima, aga erinevalt varasematest kohtumistest suudeti edu ka hoida ja saadi viiemängulise pausi järel esimene võit. Foresti ainsa värava lõi Crystal Palace'i vastu teise poolaja alguses Morgan Gibbs-White, kusjuures algul fikseeriti suluseis, aga VAR kinnitas, et tabamus oli määrustepärane. Avapoolaja lõpus oli Foresti pääsenud napilt kaotusseisu jäämisest, sest Palace'i ründaja Wilfried Zaha lõi penalti väravast mööda.

Tottenham - Leeds United 4:3 (1:2)
25. Harry Kane, 51. Ben Davies, 81., 83. Rodrigo Bentancur - 10. Cryscencio Summerville, 43., 76. Rodrigo

Eemaldamine: 87. Tyler Adams (Leeds)

Liverpool - Southampton 3:1 (3:1)