Stojkovic: mina vastutan esimese poolaja eest, teisel poolajal oli väljakul parem energia (miks alustas Liliu, mitte Kirss?) (0)

Levadia peatreener Ivan Stojkovic. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tallinna Levadia peatreener Ivan Stojkovic võttis Hiberniansi vastu saadud 2:3 kaotuse järel kehva esimese poolaja eest vastutuse enda peale, aga kiitis teisel poolajal väljakul nähtud energiat.

"Me ei saa olla rahul sellega, kuidas asjad esimesel poolajal läksid. Nad olid meist väljakul palju paremad, aga võtan vastutuse täielikult enda peale. Nad said mängu enda kätte ja neil oli meie kaitsetaktika tõttu väga palju ruumi - üritasime nende käigud keskelt kinni panna, kuid nad leidsid ruumi äärtel.

Teine poolaeg oli palju parem. Muutsime taktikat, mäng ei olnud enam nende käes ja nad ei saanud nii palju löögile. Suutsime mängu paremini kontrollida ja meil oli parem energia. Esimesel poolajal seda ei olnud ja pidime seda parandama. Kõige olulisem pärast pingelisi lõpuminuteid on see, et kõik on endiselt lahtine ja tahame kodus sellest paarist edasi minna," lausus serblasest juhendaja umbes tund aega pärast lõpuvilet Soccernet.ee-le.

Stojkovic lisas, et kaheväravalise kaotuse pealt oleks kordusmängule olnud keeruline vastu minna, kuid teisel poolajal löödud väravad ja energia süstisid optimismi. "Arvestades seda, mis juhtus esimesel poolajal, siis olen rahul, et meil on kodus võimalus edasipääsule mängida.

Õnneks tegime vaheajal õiged otsused. Mängijad mängisid teisel poolajal väga hästi ja näitasid iseloomu. Nad näitasid, miks nad on Eesti meistrid. Nagu juba ütlesin, siis esimene poolaeg oli minu süü, aga õnneks muutsime teisel poolajal asju ja saime selle, mida tahtsime. Kodus tuleb väga keeruline mäng, aga meil on head võimalused sellest paarist edasi minna."

Miks alustas tipuründaja kohal Liliu, mitte Robert Kirss? "Me ei tahtnud algkoosseisus väga palju muudatusi teha pärast eelmist mängu Tammekaga (ainus muudatus oli Marko Putincanin, kes oli Tammeka vastu mängukeelu all - K. I.). Kui nägite, et Liliu ei teinud väga palju pressingut, siis see oli taktikaline käik. Robi sekkus vahetusest väga hästi. Ta andis meile lisaenergiat."

Stojkovici sõnul on ka kordusmängus olulisel kohal energia, mida ta loodab väljakul näha. "Teises mängus peame kõige rohkem keskenduma energiale. Ma ei taha rääkida vastasest. Kui mängime kordusmängus samamoodi nagu mängisime teisel poolajal, siis ma ei muretse. Peame mõned taktikalised asjad muutma, aga me ei saa mängida ilma energiata, nagu mängisime esimesel poolajal. Ma loodan, et kõik läheb hästi."

Korduskohtumine toimub järgmisel neljapäeval algusega kell 20.00 A. Le Coq Arenal. Selle paari võitja kohtub Konverentsiliiga kolmandas eelringis lätlaste RFS-iga.