Suur ülevaade: kes on edasipääsu taganud, kellel see võimalus veel säilib (0)

Memphis Depay ja Hollandi koondis on edasipääsu taganud. Foto: Scanpix / Imago images / Pro Shots

Täna lõpevad Euroopa meistrivõistluste alagrupimängud ning toome teieni ülevaate koondistest, kel on pääse kaheksandikfinaali kindlustatud ning kellel võimalus sinna jõudmiseks veel säilib.

Esimene meeskond, kes edasipääsu kindlustas, oli Itaalia. A-alagrupi kaotusteta läbinud Itaalia võitis avamängus Türgit 3:0, teises mängus Šveitsi samuti 3:0 ning viimases mängus võideti Walesi tagasihoidlikult 1:0. Itaaliat ootab kaheksandikfinaalis ees Austria.

A-alagrupist pääses edasi ka Wales, kes mängis esimeses mängus Šveitsiga 1:1 viiki, võitis Türgit 2:0 ning pidi 1:0 alla vanduma Itaaliale. Walesi kaheksandikfinaali vastaseks on Taani.

Kolmandana on sellest grupist edasipääsu juba taganud Šveits.

REKLAAM

Itaallaste Manuel Locatelli on fenomenaalses hoos. Foto: Scanpix / EPA / Ettore Ferrari

Järjekordne koondis, kes täiseduga oma alagrupi lõpetas, oli Belgia. B-alagrupist purjetasid belglased läbi nii, et võitsid avamängus Venemaad 3:0, Taanit 2:1 ning Soomet 2:0. Kaheksandikfinaalis kohtuvad belglased A-, D-, E- või F-alagrupi kolmanda koha meeskonnaga. Juhul, kui Belgia ning Itaalia alistavad oma kaheksandikfinaali vastased, mängitakse veerandfinaalis omavahel.

Taani pääses B-alagrupist edasi teise kohaga. Traagilises avamängus Soome vastu kaotati 1:0, Belgiale kaotati napilt 2:1 ning tundus, et Taani võibki alagrupist välja langeda, kuid viimases mängus võideti Venemaad 4:1 ja Soome kaotas samal ajal Belgiale, mis tähendas, et Taani sai teise koha omanikuna edasi. Taani vastaseks kaheksandikfinaalis on Wales.

B-alagrupist võib veel teoreetiliselt kolmandana edasi pääseda Soome, kuid selleks peab juhtuma mitu üsna ebatõenäolist asja korraga. Soomlasi võib edasi aidata see, kui Hispaania alistab Slovakkia vähemalt kolme väravaga või hoopis kaotab neile JA Poola ei võida samal ajal Rootsit. Lisaks peab Prantsusmaa alistama Portugali vähemalt nelja väravaga JA Ungari ei tohi võita Saksamaad vähem kui nelja väravaga. Soomele oleks abiks olnud, kui Šotimaa ja Horvaatia oleksid mänginud viiki, kuid Šotimaa pidi horvaatidele 1:3 alla vanduma.

Kas Lukaku sära kandub edasi play-offi? Foto: Scanpix / Anton Vaganov / Reuters

C-alagruppi domineeris Holland, kes liugles alagrupist läbi kolme võidu ja ühegi kaotuseta. Avamängus saadi napilt jagu Ukrainast, kes suutis hollandlaste 2:0 eduseisu pöörata 2:2 viigiks, kuid hollandlased võtsid lõpuks 3:2 võiduga oma. Teises mängus võideti Austriat 2:0 ning kolmandas Põhja-Makedooniat 3:0. Holland ootab oma kaheksandikfinaali vastast D-, E- või F-alagrupi kolmanda koha meeskondade seast.

Lisaks Hollandile jõudis C-alagrupist edasi ka Austria, kes esimeses mängus võitis Põhja-Makedooniat 3:1, kuid kaotas siis Hollandile 2:0. Otsustav mäng Ukraina vastu võideti napilt 1:0. Austria kohtub kaheksandikfinaalis Itaaliaga.

Ukrainal säilib võimalus edasipääsuks C-alagrupist kolmanda kohaga. Selleks peavad nad lootma, et Hispaania võidab kas ühe või kahe väravaga Slovakkiat ning Rootsi võidaks või viigistaks Poolaga VÕI Hispaania kaotaks ja Rootsi võidaks või viigistaks. Teine võimalus oleks, et Prantsusmaa võidab Portugali ja Saksamaa kaotab kahe väravaga Ungarile VÕI Saksamaa võidab või viigistab ja Portugal kaotab kolme väravaga.

Kapten Wijnaldum viis Hollandi alagrupist edasi. Foto: Scanpix / AFP / Koen van Weel

Minimaalsete skooridega võite võtnud Inglismaa pääses D-alagrupist võitjana edasi. Avamängus võideti Horvaatiat 1:0, Šotimaaga viigistati 0:0 ning viimases otsustavas mängus suudeti Tšehhi alistada 1:0. Kaks löödud ja mitte ainsatki sisse lastud väravat viisid Inglismaa kaheksandikfinaali, kus neile tuleb vastu F-alagrupi teine koht ehk Prantsusmaa, Portugal, Saksamaa või isegi Ungari.

Teise koha napsas endale Horvaatia, kes alustas D-alagruppi 1:0 kaotusega Inglismaa vastu, viigistas 1:1 Tšehhiga ning viimases mängus võitis Šotimaad 3:1. Horvaatia ootab kaheksandikfinaali vastaseks E-alagrupi teise koha omanikku.

Tšehhi pääses D-alagrupist edasi kolmanda kohaga.

Kas Harry Kane ajab end kaheksandikfinaaliks jalule? Foto: Scanpix / AFP / Carl Recine

E-alagrupp lõpeb täna õhtul, kui omavahel lähevad vastamisi Rootsi ja Poola ning Slovakkia ja Hispaania. Kõikidel meeskondadel on võimalus edasipääsuks. Hetkel juhib alagruppi nelja punktiga Rootsi, kel on edasipääs juba kindlustatud, teisel kohal on Slovakkia kolme punktiga, kolmandal kahe punktiga Hispaania ning viimasel kohal ühe punktiga Poola. E-alagrupi võitja läheb kaheksandikfinaalis vastamisi A-, B-, C- või D-alagrupi kolmanda kohaga. Alagrupi teise koha meeskond kohtub Horvaatiaga.

Kas Rootsi meeskondlik mäng toob play-offis edu? Foto: Scanpix / TT via Reuters / Jan-Erik Henrikss

F-alagrupp leiab oma lõpplahenduse samuti täna õhtul, kui võistlustulle lähevad Saksamaa ja Ungari ning Prantusmaa ja Portugal. Sarnaselt E-alagrupiga on F-grupi kõikidel koondistel võimalus edasipääsuks. Esimeselt tabelirealt võib nelja punktiga leida Prantsusmaa, kes on kindlustanud koha 16 seas, teiselt kohalt kolme punktiga Saksamaa, kolmandalt samuti kolme punktiga Portugali ja viimaselt ühe punktiga Ungari. F-alagrupi võitja kohtub A-, B- või C-alagrupi kolmanda koha saajaga. Grupi teine meeskond läheb vastamisi Inglismaaga.

Griezmann ja Mbappe alles leiavad oma õiget vormi. Foto: Scanpix / Lukas Barth Tuttas / POOL

Koondised, kes on edasipääsu taganud alagrupi esikohaga:
Itaalia, Belgia, Holland, Inglismaa

Koondised, kes on edasipääsu taganud teise kohaga:
Wales, Taani, Austria, Horvaatia

Koondised, kes on edasipääsu taganud kolmanda kohaga:
Šveits, Tšehhi

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK