Suurepärane teine poolaeg pani koduhooajale võiduka punkti (0)

Zenjov lõi filigraanse esimese. Foto: Imre PühvelSuurepärane teise poolaja algus tõi Eesti koondisele käesoleva aasta viimases kodumängus väärt 2:1 võidu Aserbaidžaani üle.

Eesti alustas mängu väga teravalt ning juba teisel minutil tegi kasti äärest hea löögi Henri Anier, kuid vastaste puurilukk Anar Nazirov suutis palli nurgalöögiks tõrjuda.

Sinisärgid ei loovutanud initsiatiivi ka edaspidi ning veerand tundi hiljem hakkas suur osa publikust juba väravat tähistama, kuid Konstantin Vassiljevi vasaku jala löök ligi 20 meetrilt raksatas vastu külaliste latti.

Külalised ärkavad samuti

Seejärel tulid ka külalised aina enam mängu ja 20. minutil saatis Rahid Amirguliyev Mikk Reintami kastis kohvile ning tulistas seejärel väravale, kuid kodupubliku rõõmuks hoidis Sergei Pareiko hea tõrje asereid nulli peal.

Too olukord äratas taas ka eestlasi ning vastate väljakupoolel tekitasid järgemööda teravust nii Vassiljev, Anier kui ka Ojamaa, aga ühegi mehe lõpplahendus üleliia ohtu vastaste väravale ei tekitanud ja tablool põlenud ümmargused nullid sedapuhku veel ei muutunud.

Viiimane veerandtund mäng mõnevõrra rahunes ja tundus, et meeskonnad lähevadki vaheajale väravateta viigiga, kuid 44. minutil tabas sinisärke külm dušš - debütant Artjom Artjunin eksis tagasisöödul, mille tulemusena vastaste ründaja Rauf Aliyev röövis enne Pareikot palli ja tegi seejärel külmavereliselt seisuks 0:1.

Üks ja kaks!

Teisele poolajale tulid eestlased aga vähemalt sama näljaselt kui esimesele ning mõningase surve peale oli ka eestlastel lõpuks põhjust rõõmustamiseks - 54. minutil sai Sergei Zenjov vasakult äärelt Kruglovilt hea söödu ning igapäevaleiba Ukrainas teeniva ründaja suurepärane löök karistusala joonelt tõi tabloole numbrid 1:1!

Sellest aga meie meestele ei piisanud ning tosin minutit hiljem leidis Ken Kallaste nurgalöök Joel Lindpere peanupu, kes palli 5-6 meetrilt väravasse suskas - 2:1!

Mängu lõpus üritasid aserid küll isukalt viigiväravat jahtida, aga teravaimad olukorrad tekkisid just meie meeste jalgade läbi. Kaugelt proovisid nii Kostja Vassiljev kui ka Tarmo Kink, aga vastaste puurilukk hoidis külalisi vee peal ja seis ei muutunud

Viimased minutid muutusid taas pisut rahulikumaks ning kuna kumbki meeskond enam väravat ei ohustanud, siis võisidki sinisärgid lõpuvile kõlades tähistada võitu selle aastanumbri viimases kodumängus!