Szoboszlai nostalgitses vana tuttava vastu ning Leipzig ronis hõbedakohale (0)

Dominik Szoboszlai virutas Stuttgartile kaks. Foto: Scanpix / Hendrik Schmidt / dpa

Bundesliga 18. mänguvoorus sai Leipzig hooaja kümnenda võidu, vastas Stuttgart, kellega Dominik Szoboszlai üldiselt omi asju ajab.

22-aastane ungarlane viis omad ette avapoolaja keskel, mõõtes 30 meetri pealt nõnda täpselt, et karistuslöök vihises posti kõrvalt võrku. Szoboszlai jätkas head minekut ka poolajapausi järel: 49. minutil sai poolkaitsja pehme palli kastijoonele, võttis selle mugavalt ette ning saatis taas Florian Mülleri kere alt läbi - 2:0.

Szoboslai jaoks oli tegemist kohati tavapärase, aga ka tavapäratu mängupäevaga. Leipzigi poolkaitsja on varem saanud duubliga maha vaid korra, justnimelt Stuttgarti vastu (20. augustil 2021).

Paarkümmend minutit hiljem käis aga suur telekavaatamine, sest Joško Gvardiol mängis värava alla saadetut kõrget palli hoopis käega. Peakohtunik vaatas olukorra üle ning andis Stuttgartile penalit. Chris Führich realiseeris selle kindlalt - 2:1.

Kolm punkti tõstsid Leipzigi liigatabelis Müncheni Bayerni kannule, samas on lähimatel seltsilistel käimasoleva vooru duell pidamata. Stuttgart on 16 punktiga 15. kohal.

Leipzig - Stuttgart  2:1 (1:0)