Tallinna Kalevi duubel kindlustas koha Esiliiga üleminekumängudel (0)

Stiven Raider aitas Kalevi duubelmeeskonna Esiliiga üleminekumängudele. Foto: Gertrud Alatare

Esiliiga B 34. voorus alistas JK Tallinna Kalevi U21 meeskond külla tulnud FA Tartu Kalevi skooriga 7:1, kindlustades sellega kaks vooru enne põhihooaja lõppu endale liigas 3. koha ning ka pääsu Esiliiga üleminekumängudele.

20 sekundit oli avavilest möödas, kui külalised eksisid oma poolel ning võõrustajad pääsesid ohtlikult löögile, ent Mattias Daum tõrjus. 6. minutil avati skoor, kui Vadim Mihhailov andis palli kenasti jooksule Raiko Ilvesele, kes omakorda palli keskele söötis, kus Hannes Planken esimese puutega skooris. Veerandtunni täitudes tehti külalismängijale kiirusega ära ning rünnaku tipuks lajatati pall latti. 20. minutil andis Kenlou Laasner virtuoosse söödu Plankenile, kes Daumiga sisuliselt silmitsi olles kindlalt realiseeris.

Mõned minutid hiljem tegi Tartu mängija valearvestuse, kui löödi pallist mööda, mille järel noppisid pealinlased mänguvahendi enda valdusesse ning eksimuse karistas väravaga ära Ilves, kes seisuks 3:0 tegi. 30. minutil lõid tartlased auvärava, kui esialgu nende pealelöök blokeeriti ja seejärel Martin Aasmäe karistusala piirimailt palli taha nurka saatis. Üksikud minutid hiljem leidis äärelt Mihhailov passiga Laasneri, kes vastaste puurilukule püüdmatult palli raamide vahele saatis. Kaks head šanssi skoorimiseks oli veel Plankenil, aga mõlemal juhul hiilgas kena tõrjega Daum, seega mindi pausile seisult 4:1.

52. minutil magati maha Plankeni tõus, kaitsja ei jõudnud takistama ning pealinlane pani ilusa puutega palli väravasse. Loetud minutid hiljem tegi külalismängija äärel valearvestuse, Mihhailovil tekkis seejärel hea löögikoht, ent selle asemel söötis edasi Ilvesele, kes esimese puutega skooris. Ühepoolne mäng sai jätku ning poolaja keskel lajatas Mihhailov palli posti, mille järel see vindiga teisest postist napilt mööda lendas. Mängu lõpufaasis vormistasid lõppskoori Kalevi vahetusmängijad, kui Rasmus Remy Kasela leidis sööduga ihuüksi oleva Igor Glubinski, kes kerge vaevaga realiseeris.

Kaks vooru enne lõppu kindlustas Kalevi duubel endale võiduga liigas 3. koha, kui ka Esiliiga üleminekumängudele mineku. Nende taga asuvatel Tartu meeskondadel pole enam võimalik neid kinni püüda, seega 4. ja 5. koha selgitavad välja Welco ja Tammeka U21. Tartu Kalev langes antud vooruga 8. kohale, mis tähendaks neile üleminekumänge, et võidelda liigasse püsima jäämise nimel. Vahed on aga meeskondadel väikesed ja suuresti otsustatakse lõplik seis alles viimase vooruga, et kes liigast välja kukub, kes üleminekumänge mängima hakkab ja kes otse liigasse püsima jääb. Järgmises ehk eelviimases voorus võõrustab Tallinna Kalevi duubel liiga punast laternat Raplamaad ning Tartu Kalev võtab omakorda vastu liiga liidri FC Tallinna.