Tammeka särgi tippklubi rüü vastu vahetav Juhkam: mul on võimalus teha samm oma karjääris edasi (6)

Gerdo Juhkam jättis Tartu Tammekaga hüvasti ja siirdub uuele seiklusele. Foto: Mauri Levandi

Premium liiga kuues meeskond Tartu Tammeka teatas teisipäeval, et jaanuaris üheaastase lepingu alusel klubiga liitunud keskkaitsja Gerdo Juhkam (28) uuel hooajal nende ridades ei jätka. Mängija teekond jätkub Premium liiga tippklubis.

Koduse vutiliiga fännidele on Juhkam tuntud mängija. Karjääri varajases staadiumis mängis ta Viljandi Tulevikus, Tallinna Floras ja Paide Linnameeskonnas. 2016. aastal naasis ta Tulevikku, kus hakkas mehetegusid tegema.

Mullu detsembris teatas Tulevik, et nemad tänavu Premium liigas ei mängi, mistap lõi Juhkam käed Tartu Tammekaga. Sel hooajal osales keskkaitsja 35 võistlusmängus, lõi 2 väravat ja andis 1 resultatiivse söödu, ent omavaheline koostöö ei jätku.

Juhkam kinnitas Soccernetile, et teda on ootamas uus väljakutse Premium liiga ülemise otsa meeskonnas. "Ma ei jätka Tammekas, sest mulle tehti pakkumine teisest klubist, kus mul on võimalus teha samm oma karjääris edasi. Vastav uudis tuleb lähiajal," lausus Juhkam, kes hoidis uue klubi nime saladuses.

REKLAAM

Ta lisas: "Mõtlesin erinevad stsenaariumid enda peas läbi, aga olin algusest peale üsna kindel, et soovin selle sammu teha ja edasi liikuda. Olen selle nimel treeninud ja vaeva näinud. Saan end nüüd uues keskkonnas proovile panna."

Tammekast lahkub Juhkam ainult positiivsete emotsioonidega. "Minu jaoks sujus kõik väga hästi. Sissesulamisega mul probleeme ei tekkinud, sest tundsin, et mind oodati siia. Suutsin suure osa hooajast tervena püsida ja sain meeskonda maksimumi lähedaselt aidata. Jään oma hooajaga kindlasti rahule," ütles Juhkam.

Sel hooajal sai Juhkam Tammekas mängida kahe peatreeneri – Miguel Santose ja Marti Pähna – käe all. "Nautisin seda formatsiooni, mida mõlemad treenerid kasutasid. Juhendajad olid taktikalises plaanis üsna sarnased, kuid Pähna käe all muutsime paar asja ja lisasime detaile juurde, mis kandsid vilja. Santos oli natuke emotsionaalsem ja häälekam juhendaja, kuid nüüd hooajale tagasi vaadates tundub, et suurele osale meeskonnast meeldis rohkem Pähna rahulikkus ja tasakaalukus. Arvan, et sain mõlema treeneri käe all võrdselt hästi hakkama, individuaalselt suuri äralangemisi ja kehvasid mänge väga palju ei kogunenud," tõdes kaitsja.

Juhkami siht uueks hooajaks on oma tööga sihikindlalt jätkata. "Suures plaanis ei muutu midagi. Loodan, et suudan oma mängus veel paar käiku juurde panna ja olla maksimaalselt kasulik oma meeskonnale. Kindlasti on minu jaoks tulemas uusi väljakutseid, mida väga ootan."

SEOTUD LOOD
6 kommentaari

Ioad Msns   •  
(90.190.79.***)
Tuult tiibadesse! Sisu on
Poborsky   •  
(91.129.106.***)
Väärib seda võimalust.
Jaak   •  
(82.131.46.***)
Kaljusse?
nonoh   •  
(193.40.60.***)
Le-va-di-ja?
Risto234   •  
(82.131.98.***)
Levadias kindlasti ei jãtka 2 keskkaitsjat ... Võib-olla ka 3 seega nad vast kõige reaalsem variant. Lisaks neil ka uut vârvavahti vaja Kotenko asemele ...
Flora, Paide ja Kalju vaevalt nii suuri ümberkorraldusi kaitses tegema hakkavad ... kuigi lahkujaid ja liitujaid võib ka neil olla ...
Robert Kähr   •  
(90.190.229.***)
paide

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK