Tammik lõpetas müstilise vigastuse tõttu Hispaania kõrgliigaklubiga lepingu ja naasis kodumaale (0)

Foto: EJL

Oktoobrikuus sai Eesti koondise ründajast Lisette Tammikust esimene eestlane, kes Hispaania kõrgliigas platsile pääsenud. Müstilise vigastuse tõttu jäi tema hooaeg Santa Teresas aga poolikuks ning detsembris lõpetas eestlanna klubiga lepingu.

Tammik pääses Hispaania kõrgliigas platsile kuuel korral, aga algkoosseisus vaid hooaja avavoorus. Pärast esimest mängu hakkaski kõik allamäge minema.

"Ma sain järgmistel päevadel kerge trauma ja mitte keegi ei arvanud, et midagi hullu oleks, aga pikapeale see süvenes. Ma jätkasin nii treenimist kui ka mängimist ehk novembris ja detsembris läks asi päris tõsiseks. Järsku oli nii valus, et ma enam ei suutnud," tunnistas ta Soccernet.ee-le antud intervjuus.

Eriti veidraks muudab Tammiku vigastuse fakt, et käes on veebruar ja ta ei tea siiamaani täpselt, mis tema jalalabaga häda on. "See on situatsiooni kõige nõmedam osa, et ma ei tea, kuidas sellest lahti saada. MRT-d ja röntgenid on iga kord midagi uut välja toonud ja peamine õpetus on, et teeksin tugevdavaid harjutusi. Varsti lähen uuesti arsti juurde ja loodetavasti öeldakse midagi selgemat," avaldas ta lootust.

REKLAAM

Tammik lõpetas Santa Teresaga lepingu juba detsembris ja seda just paljuski vigastuse tõttu. "Kahjuks ei saanud ma end Hispaanias korralikult proovile panna. Ma tundsin, et tahan tagasi Eestisse tulla, kuna siin räägin arstidega sama keelt ja ehk öeldakse konkreetselt, mis mul viga on.

Kuna olen jalale saanud palju puhkust anda, siis on olukord läinud palju paremaks, aga ei ole veel nii hästi, kui võiks. Olen käinud jõusaalis ja sõitnud ratast, mis pole valulik. Vahepeal on siiski olnud tagasilööke. See on häiriv, aga loodetavasti läheb paremaks," sõnas Tammik. 

Kuigi hooaeg jäi Santa Teresas poolikuks, siis ei kahetse Tammik Napolist edasiliikumist absoluutselt. "Võib-olla sai otsus natuke rutakalt tehtud. Üleminekuaken hakkas kinni minema - Napoliga oli väike segadus ja mõelda oli vähe aega. Olgu see kogemus positiivne või negatiivne, aga ma ei kahetse mitte midagi."

Mis saab Tammikust edasi? "Seda ma öelda ei oska. Minu eesmärk on saada terveks. Ma ei hakka ütlema, et lähen kindlasti välismaale, vaid tahan lihtsalt terveks saada. Isu mängida on väga suur," kinnitas Tammik ja lubas, et kui ta peaks jääma Eestisse, siis hakkab kindlasti esindama oma vana koduklubi FC Florat.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK