VAATA JÄRELE: PJK läks juhtima ning püsis südikalt kaitses, ent lõpuks pani Maardu oma paremuse maksma (0)

Siiamaani Esiliigas täielikult domineerinud Maardu Linnameeskond külastas 13. mänguvoorus Pärnu Jalgpalliklubi, kes on koduväljakul kaks ja pool kuud võiduta olnud. Seeria pikenes ka täna, kuna liigaliidrid suutsid neid 2:1 alistada.

Kohtumine algas suhteliselt võrdselt ning erinevalt klubide esimesele duellile - mille Maardu 6:0 võitis - läks täna hoopis kodutiim juhtima, kui Joonas Sild pääses vabalt jooksma ning lükkas osavalt palli Ilja Kassjantšuki parempoolsesse nurka. Maardu fännide õnneks suudeti šokist aga kärmelt toibuda ja vaid seitse minutit hiljem üllatas Erik Grigorjev kauglöögiga pärnakate kiiprit - 1:1.

Teisel poolajal domineeris oodatult Maardu, kuid liialt ohtlikke võimalusi tekitada ei suudetud. Olukord läks külaliste jaoks lihtsamaks (ning võõrustajate jaoks keerulisemaks), kui Jako Kanter teenis 66. minutil oma teise kollase kaardi ehk PJK pidi kohtumise lõpetama vähemuses. Lõpuks suutis ka tunamullune Meistriliiga klubi oma ära teha: 75. minutil oli pärnakate värava ees korralik segadus ja lõpuks lajatas vahetusmees Timur Bulavkin palli võrku.

28. juulil kell 19:00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu Jalgpalliklubi - Maardu Linnameeskond 1:2 (1:1)
19. Joonas Sild - 26. Erik Grigorjev, 75. Timur Bulavkin

Hoiatused: 17. Joonas Sild, 38., 66. Jako Kanter - 29. Deniss Kovtun, 41. Vadim Aksjonov, 78. Vitali Gussev
Eemaldamine: 66. Jako Kanter
Mänguolud: +23, vahelduv pilvisus, muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid:
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Karolin Kaivoja
Neljas kohtunik: Voiteh Karnatsevitš

PJK: Kaupo Koort, Veiko Vespere, Eke Tormis Pikk (65. Kristian Lenk), Joonas Sild, Jevgeni Novikov (79. Silver Õismets), Jako Kanter, Tarmo Kovalevski (90. Oliver Vaabel), Igor Mohhov (90. Kris Antsmaa), Mirko Mardiste, Reimo Madissoo (64. Risto Pärnat), Silard Simanis.
Varus: Johannes Gevlja, Risto Pärnat, Kristian Lenk, Kris Antsmaa, Silver Õismets, Oliver Vaabel.

Maardu LM: Ilja Kassjantšuk, Klimentii Boldõrev, Denis Maksimenko (46. Anton Aristov), Vladislav Ogorodnik, Vitali Gussev, Ilja Zelentsov, Deniss Kovtun (67. Aleksandr Ševtšenko), Erik Grigorjev (64. Timur Bulavkin), Vadim Aksjonov (46. Vadim Mihhailov), Roman Sobtšenko (56. Kirill Vinogradov), Dmitri Kruglov.
Varus: Vitali Teleš, Anton Aristov, Maksim Krivošein, Timur Bulavkin, Vadim Mihhailov, Aleksandr Ševtšenko, Kirill Vinogradov.

Mängueelselt:

Kahe klubi hooaja esimene mõõduvõtt - mida sai samuti Soccernet.ee-st näha - kulmineerus PJK jaoks laastava 0:5 kaotusega. Suure kaotuse järel polegi suvepealinlased korralikult oma mootorit enam tööle saanud, kuna seitsmest mängust on teenitud vaid seitse punkti (kusjuures kolmest kodumatšist vaid ühe).

Tunamullu kõrgliigas pallinud Maardu on aga peale omavahelist mängu näidanud peaaegu perfektset mängupilti: üheksast mängust on võidetud kaheksa (vahele tuli üks 2:2 viik Tammeka U21-ga) ning väravatevahe on võimas 34:6. Esiliigas on nende tempoga ainsana kaasa suutnud joosta Tallinna Kalev, kes jääb maardukatest ühe vähempeetud mänguga vaid nelja punkti kaugusele.