Teisel poolajal lagunenud Eesti U19 koondis alustas EM-valikturniiri suure kaotusega (1)

Eesti U19 koondis. Foto: Catherine Kõrtsmik

Eesti U19 noormeeste koondis alustas Ungaris toimuvat EM-valikturniiri 0:4 kaotusega Austria eakaaslaste vastu. Eesti noored lagunesid teisel poolajal, kui löödi kolm vastuseta väravat.

Eesti jäi juba teisel minutil kaotusseisu, kui sahistas Muharem Huskovic, kes mängib klubijalgpalli kodumaal Viini Austrias. Ülejäänud väravad löödi teisel poolajal, kui 13 minuti jooksul skoorisid Nikolas Veratschnig (Wolfsberger), Adis Jasic (Wolfsberger) ja Lorenzo Coco (Ried).

Väravalööjate koduklubid on Austriast, aga algkoosseisus olid mängijad ka Torino Juventusest, Müncheni Bayernist ja Kölnist. Eesti U19 koondise nimekirjast on neljal mängijal välisklubi: Georg Mattias Lagus (Talavera) mängib Hispaanias, Andreas Vaher (SPAL) ja Martin Vetkal (Roma) Itaalias ning Sten Jakob Viidas (Vitoria) Portugalis.

Eesti U19 koondis kuulub EM-valikturniiril samasse alagruppi Austria, Ungari ja Valgevenega. Eesti noored peavad järgmise mängu eeloleval laupäeval, 9. oktoobril algusega kell 18.45, kui vastamisi minnakse korraldajamaa Ungariga.

6. oktoobril kell 16.30 Gyirmoti staadionil (Ungari)

Austria U19 - Eesti U19 4:0 (1:0)