Tulevik näitas Tuleviku tulevikule, kes on Viljandis boss (Demidov tegi kübaratriki!) (4)

Evald Tipneri karikasarja 1/16 finaal pakkus omapärase vastasseisu, sest kokku läksid Viljandi Tuleviku esindusmeeskond ja Tuleviku U21 koosseis ehk duubelrivistus. Lõpuks läks nii nagu eeldada võis ehk põhivõistkond lõi noortele kümme vastuseta väravat. Klubi enda YouTube'i-kanal tegi kohtumisest ka otseülekande.

Mõlema poolaja alguses suutis "külalistiim" Tulevik U21 ilusasti tugevamate survele vastu panna: avapoolajal hoiti oma seljatagune tühi 16 minutit ning teisel poolajal lausa 20 minutit. Kui aga üks värav neile ära löödi, siis hakkas neid korralikult tulema. Viimase veerandtunniga oli näha tõelise lagunemise märke, kuna põhimehed lükkasid duubli võrku kolm väravat.

Kohtumise suurimaks väravakütiks osutus eelmisel nädalal mulkidega liitunud Jevgeni Demidov, kes säras kaabutrikiga. Kaks tabamust sai kirja usbekk Abubakir Muidinov ning ühega panustasid nii Herol Riiberg, Atanda Ogungbe, Kaimar Saag, Kristjan Kask kui ka Kazeem Bolaji. Hea võimalus tekkis ka kapten Tanel Langil, kuid mehe õnnetuseks ei suutnud ta 29. minutil penaltit realiseerida.

4. augustil kell 18.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - Viljandi JK Tulevik U21 10:0 (5:0)
16., 43. Abubakir Muidinov, 22., 45+2., 88. Jevgeni Demidov, 34. Herol Riiberg, 65. Atanda Ogungbe, 71. Kaimar Saag, 74. Kristjan Kask, 81. Kazeem Bolaji

Hoiatused: 28. Janar Bergmann
Realiseerimata penalti: 29. Tanel Lang
Peakohtunik: Alex-Marcus Ulp
Abikohtunikud: Tauno Rämson, Marten Laanisto
Pealtvaatajaid: 187

Tulevik: Marten Ritson, Karmo Einmann, Abubakir Muidinov (46. ), Herol Riiberg (46. ), Kristjan Kask, Hargo Liiving, Tanel Lang, Jevgeni Demidov, Daniil Petrunin, Daniel Tuhkanen (57. Kaimar Saag), Atanda Ogungbe.
Varus: Kaupo Kruusmäe, Nikita Komissarov, Kaimar Saag, Kazeem Bolaji, Arcenciel Mintongo.

Tulevik U21: Ergo Hünerson, Riho Domberg, Indrek Ilves (75. Morten Siht), Robin Joost (69. Marius Vister), Janar Bergmann, Robin Marandi, Johannes Metsmaa, Jarmo Randmäe, Arlet Hunt, Karl Moorits Kurvits, Rando Tiri (60. Sander Liir).
Varus: Sander Liir, Morten Siht, Marius Vister.

Enne mängu:

Tegu on Tipneri karikavõistluste tänavuse hooaja esimese 1/16 finaaliga. Tuleviku esindusmeeskond pääses 32 parema hulka ühe mänguga, sest avaringis IV liiga klubi Lelle üle saadud suurele 26:0 võidule järgnes teises ringis loobumisvõit Tallinna FC Olympic Olybetilt. Esimese ringi suures võidumängus said jala valgeks üheksa meest, neist Kristjan Kask ja Herol Riiberg tegid mõlemad skoori kuuel korral ning kübaratriki lisasid ka Kaimar Saag ja Nikita Komissarov.

Igapäevaselt II liiga lõuna-lääne tsoonis mängiv ja seal praegu 14 meeskonna konkurentsis seitsmendat kohta hoidev Tuleviku U21 meeskond pääses avaringist Tallinna JK Piraaja vastu edasi mänguta. Teises ringis alistati 4:0 liigataseme võrra madalamal asuv Türi Ganvix.

Seega saab öelda, et kaheksandikfinaali pääseb kindlasti Tulevik. Tegu pole siiski sugugi esimese olukorraga, kus kaks sama klubi koosseisu karikavõistlustel vastamisi lähevad. Näiteks 2018. aastal kohtusid Flora esindusmeeskond ja U21 koguni poolfinaalis, seisusekohaselt jäi skooriga 9:3 peale põhirivistus. Flora duublis mängis tollal hulk mehi, kes tänaseks kanda kinnitanud ka Premium liigas, näiteks Kristen Lapa, Kristjan Kask, Nikita Komissarov, Markkus Seppik, Mattias Männilaan, Daniel Tuhkanen ja pingilt sekkudes viimase pooltunniga kaks väravat löönud Aleksandr Šapovalov, kes oli tollal kõigest 15-aastane.

Ka tänavusel hooajal pole Tuleviku-derbi karikasarjas ainus paar, kus lähevad kokku sama klubi võistkonnad. Flora vastaseks loositi 1/16 finaalis nende enda U19 koosseis, mis alistas eelmises ringis 12:0 Rahvaliiga meeskonna FCP Pärnu. Sarnaselt Tuleviku duublile mängib Flora U19 igapäevaselt II liiga lõuna-lääne tsoonis.

Üks Premium liiga klubi langeb kindlasti

Tipneri karikasarjas on endiselt konkurentsis kõik Premium liiga klubid peale Pärnu Vapruse, kes kaotas avaringis üllatuslikult Esiliiga B liidrile Viimsi JK-le 1:3. Otsustava värava lõi lisaajal Eesti koondise legend Andres Oper. Sellest ringist alustavad mängudega ka eurosarjades osalenud mulluse esikolmiku klubid ehk Flora, Levadia ja Paide, kes olid kahes esimeses ringis vabad. Kindlasti langeb 1/16 finaalides aga konkurentsist veel vähemalt üks Premium liiga klubi, sest loos viis vastamisi Tartu Tammeka ja Kuressaare.

Soccernet.ee näitab otsepildis kahte 1/16 finaalide kohtumist. Kavas on eelmainitud Tammeka ja Kuressaare vastasseis, mis toimub 18. augustil, samuti kaks päeva varem peetav Elva ja Viimsi heitlus.