Tuleviku sisu on püsinud aastaid sama, kuid lisajõust tuntakse puudust (0)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

JK Viljandi Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi Ühendnaiskond loodi 2016. aastal ning toona pisteti Teise liiga võit kindlalt kotti. Naiste Meistriliigasse jõuti kolm aastat hiljem ning järjepanu on tuldud kuuendaks. "Huvitav" naiskond julgeb küll unistada, kuid murepilved ei taha kuidagi kaduda.

Vaadates, millised pallurid figureerivad põhitegijate nimekirja eesotsas ehk siis kelle arvele on viimaste hooaegade jooksul kõige enam mänguminuteid kogunenud, siis esikümme püsib suuresti sama. Maria Soll, Sandra Liir, Mia Maks, Teisi Toomsalu, Raneli Sonk, Anna-Liisa Joandi, Katarina Põldur, Anett Joandi, Maive Jürmann – nende mängijate õlul on mulkide lähiaastate vägiteod. Ning ka tänavu ei ole midagi muutumas.

Niisiis ongi ühtne tuumik Tuleviku üks trumpe. Naiskonna peatreener Sergei Vassiljev selgitab, et põhimõtteliselt samasugune koosseis astub väljakule juba viiendat hooaega. Ta jätkab, et kuna paljud alustasid 14-16-aastastena, siis tänaseks on sirgunud täisealised pallurid. "Loogiliselt peaksid nad olema paremas vormis kui näiteks kolm aastat tagasi," käib Vassiljev oma mõttekäigu välja.

REKLAAM

Pingi pikkus teeb murelikuks, kuid õnnestumine on võimalik

Sealjuures kaalub selle positiivsuse kõvasti alla tõsine mängijate puudus, millele rõhub naiskonna loots korduvalt. Kuna viimasel kolmel hooajal on Tuleviku naisi käinud abistamas teiste nimedega duubelnaiskonnad (mullu oli selleks JK Tabasalu, hooaeg enne seda Tallinna FC Ajaxi ja Paide LN ÜN), siis tänavuse reeglimuudatuse tõttu peavad Viljandi naised täiesti ise hakkama saama.

Ka naiskonna kapten Maive Jürmann tõdeb, et samanimelise duubelvõistkonna nõue on korralik põnts. "Kindlasti on meie treeneril olnud keerulisi aegu võistkonna komplekteerimisega, kuid uued reeglid muutsid asja kindlasti veelgi raskemaks," selgitab ta, jäädes siiski optimistlikuks, "kuid siiani oleme toime tulnud!"

Laenulepingu alusel on juurde toodud aga neli uut pallurit, kes aitavad õhukest koosseisu pisut polsterdada. Vassiljev usub vaatamata muredele, et heal päeval on põhimõtteliselt kõik võimalik. Alumine piir tõmmatakse aga püsimajäämise juurde.

"Kõik ütlevad mulle, et see pole eesmärk. Vaadates aga seda, et me oleme väikesest kohast ja mängime Meistriliigas nii noorte mängijatega, siis minu arvates on see okei eesmärk," usub Vassiljev, "kui suudame oma asjad paremaks teha, siis võime ka kõrgemale mängida."

Anna-Liisa Joandi (kollases). Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kes võiksid Viljandil sel teel kõige agaramalt ees seista? "Lähima konkurendina näen kindlasti Põlva FC Lootost ja Tartu JK Tammekat - nemad on läbi aegade olnud meie igipõlised rivaalid, kes suudavad alati parajat "peavalu" põhjustada," leiab Jürmann, "oleme igati motiveeritud need kaks klubi enda selja taha jätma ning püüdleme esiviisikusse!" Vassiljevi välja toodud nimekirjas on kolmaski nimi – liiga uustulnuk Tabasalu.

Eespool paiknevate naiskondade käekäiku lahates näeb Tuleviku peatreener, et näiteks meistritiitlit kiivalt enda valduses hoidva Tallinna FC Flora trumbiks on suurem mängijate hulk. "Floral on ühtne varupink. Meil peab kaaluma, kui palju peab noor vastu, aga seal on need asjad juba paigas," selgitab Vassiljev.

"Aga selline Eesti naiste jalgpall ongi, tuleb võtta mäng mängu haaval. Kui varupink on suur ja on samaväärseid mängijad võtta nagu kahel-kolmel klubil, siis ongi lihtsam. Teiste puhul oleneb sellest, mis koosseisuga nad välja tulevad," jätkab ta.

Töökad naised hoiavad kokku ning õpivad üksteiselt

Murekohti ilmneb aga veelgi. Kuna kõik mängijad ei ela Viljandis, siis pole alati võimalik täiskoosseisus treenida. Sellele lisandub omakorda ka trennis ja tööl käimise faktor, mis sunnib treeninguid tihtipeale hilisematele õhtutundidele lükkama.

Positiivne on aga see, et ka esindusnaiskond sai Viljandi Männimäe jalgpallihallis trenni teha. Graafik jooksis selliselt, et kaks korda nädalas käidi katuse all ning kaks korda treeniti Suure-Jaani kunstmuruväljakul. "30% nendest trennidest pühendume ainult üldfüüsilisele ja pärast teeme pallitrenni peale," selgitab Vassiljev, kelle hinnangul on halli kasutamise võimalus ettevalmistusperioodile väga palju juurde andnud.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

"Treeningutel on õhkkond väga töökas. Kõik annavad endast maksimumi," kinnitab Jürmann, rääkides naiskonna toimetamistest. "Mängudele minnes kipub meeleolu alati veidi ärevaks muutuma, kuid oleme väga kokkuhoidvad ning toetame üksteist sajaprotsendiliselt!"

Kes vagunit kõige agaramalt veab? Jürmann usub, et kaptenina on see tema roll. Teiste eeskujudena toob ta välja erinevates koondistes tegusid teinud õed Joandid, Sandra Liiri ja Katarina Põlduri. " Aga alahinnata ei saa kuidagi ka neid, kes lihtsalt oma rõõmsa ja positiivse meelega tiimis hea sisekliima loovad," on rolle mitmeid.

"Oleme kõik omanäolised persoonid, kellel on välja kujunenud ühine eesmärk, ning kokku saades loome täiusliku naiskonna. Julgen isegi öelda, et parima, keda üks kapten endale soovida saab," lisab Jürmann. Ta jätkab, et Tulevik on endale külge saanud sõna "huvitav" - sest ei osata oodata, millega väljakul üllatada suudetakse.

Viljandi JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN

Peatreener: Sergei Vassiljev
Väravavahtide treener: Ergo Hünerson
Kapten: Maive Jürmann
Eelarve: 300 000 eurot (kogu klubi)
Koduväljakud: Viljandi linnastaadion ja Viljandi kunstmuruväljak
Naiskonna värvid: kollane, must ja punane
Kodulehtwww.jktulevik.ee
Esimene mäng: 16 aprillil kell 12.30 vs. Pärnu JK Vaprus (Viljandi kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 15. mail kell 12.00 vs. Saku Sporting (Viljandi linnastaadionil)

Naiskonna koosseis:

Väravavahid: Reti Talts, Angela Sööt, Kristi Mägi.
Kaitsjad: Sandra Liir, Anna-Liisa Joandi, Kerli Linder, Mari-Liis Rikkinen, Maria Soll, Katariina Uibo, Eliise Uibo.
Poolkaitsjad: Anett Joandi, Raheli Jürgenson, Maive Jürmann, Katriin Kabanov, Mia Maks, Jessica Tammist, Merily Jüris, Jaanika Küttim.
Ründajad: Katarina Põldur, Leili Eek, Raneli Sonk, Teisi Toomsalu.

Hooajaeelsed mängud:

27.02. JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN – Tartu JK Tammeka (ML) 3:2 (Toomsalu, Anett Joandi, ov)
Lisaks toimus märtsikuus ka karikavõistluste 1/8-finaal.
05.03. JK Tulevik ja Suure-Jaani Unitedi ÜN – JK Tabasalu (ML) 1:2 (Anett Joandi) (karikamäng)

Võitkaotus.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK