Tuleviku võit Levadia üle ei olnud üllatus. Premium liiga 2021 ongi ettearvamatu(m) (3)

Vahel harva juhtub, et ajakirjanikud sepistavad valmis loo, millele kohe selle ilmumise järel toimuv sündmus lõpliku kinnitustempli virutab. "Silm peale!" sel nädalal seda koges, sest vaevalt olime purki saanud loo üllatuste rohkest Premium liiga hooajast, kui Viljandi Tulevik lõpetas 3:2 triumfiga FCI Levadia 13-mängulise võiduseeria.

Eraldiseisvana oli muidugi tegemist suure üllatusega, aga Premium liiga 2021. aasta hooaja kontekstis mitte. Tulevik on ju kaks korda viigistanud FC Floraga, FC Kuressaare on alistanud nii Flora kui ka Nõmme Kalju, kes on kaotanud ka Pärnu Vaprusele. Paidelt on viigipunkti näpsanud nii saarlased kui ka pärnakad.

"Sel aastal on iga vastane tugev. Eesti kõrgliigas on käimas väga huvitav hooaeg. Jalgpalliliidu lisarahastus on klubidele suureks toeks, võimaldades palgata häid mängijaid," sõnas Levadia peatreener Marko Savic reedel. Laupäeval sai tema meeskond seda asjaolu sel hooajal esimest korda omal nahal tunda.

Jalgpalliliidu lisarahastuse all pidas Savic silmas solidaarsusmehhanismi eurosarjades mitteosalevatele klubidele, mis kehtib Premium liigas teist hooaega. Statistikas tuhnides leiab näiteks, et väga ühepoolsete mängude hulk Premium liigas on selgelt vähenenud. Kui 2018. aastal lõppesid ühe võistkonna nelja- või enamaväravalise võiduga koguni 25,6% Premium liiga kohtumistest, siis 2020. aastal oli see näitaja kõigest 11,6% ja tänavu praeguse seisuga 13,5%.

REKLAAM

EJL-i tehniline direktor Janno Kivisild selgitab Soccernet.ee saatele "Silm peale!" antud intervjuus, et nimetatud solidaarsusmehhanismi mõju on nähtav, aga rõhutab, et sellega ei saa rahulduda. "Eesmärk on, et mängijate valik laieneks ja kvaliteet tõuseks," sõnab ta.

Teist aastat kehtiv olukord tähendab ka, et hierarhiad pole enam sedavõrd täpselt paigas ka eurosarjas mitteosalevate klubide endi vahel. Kaks hooaega järjest 5. koha saavutanud Tartu Tammeka on enamiku hooajast olnud punase laterna rollis. Mullu üleminekumängudel liigakoha päästnud FC Kuressaare koputab esikuuiku uksele. Eelmisel aastal napilt 7. koha saavutanud Tallinna Legion ähvardab maha murda Nõmme Kalju.

Mis on tõenäosus, et lähema 10 aasta jooksul näeb Premium liigas sarnast stsenaariumit 2016. aastal Inglismaa Premier League'is juhtunuga, kus autsaider Leicester City meistriks tuli? "Täiesti reaalne, et keegi autsaider lõpetab kõigi üllatuseks esikolmikus või -nelikus, mis annab võimaluse mängida eurosarjas. Sellesse ma usun," vastab Kivisild.

NB! Videolugu valmis enne Premium liiga 27. vooru algust, kõik andmed on esitatud 14. oktoobri seisuga.

"Silm peale!" videolood ilmuvad Soccernet.ee-s igal nädalal. Telli kindlasti meie Youtube'i kanal, et värsketest videotest mitte ilma jääda!

SEOTUD LOOD
3 kommentaari

stranglers   •  
(176.46.31.***)
kus ta siis ettearvamatu on, kõik kohad on ju ammu selged, välja arvatud 6-7 ja 9-10.
Jaak   •  
(46.131.24.***)
Tubli,istu,kaks. Arvutamine pole su tugevaim külg
IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
Järvela taas absoluutset tõde kuulutamas. Kui kellegi jaoks oli üllatus, siis oli üllatus.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK