U18 noormehed said sõprusturniiri viimases duellis kaane pealt (0)

Tristan Pajo U17 koondise kohtumises Leedu vastu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti noormeeste U18 koondis sai ka kolmandas sõpruskohtumises kaotuse, kui alla jäädi Šotimaa eakaaslastele tulemusega 1:4. Sinisärkide auvärava eest kandis hoolt Tristan Pajo.

Eesti jäi kaotusseisu juba kohtumise 2. mänguminutil, kui mänguvahendi saatis võrku Newcastle Unitedi hingekirja kuuluv Johnny Emerson. Avapoolajal näitas täpsust ka Max Woodcock, mis saatis eestlased poolajapausile 0:2 kaotusseisuga. 60. minutil lisas Cameron Cooper šotlaste kolmanda tabamuse.

Loetud minutid hiljem oli eestlastel vastus olemas, olukord sai alguse paarikümne meetri pealt antud karistuslöögist. Palli taha läinud Tristan Pajo otsustas tsenderdamise asemel väravavahti hoopis üllatada ning virutas mänguvahendi otse esimesse nurka. Viimase sõna jäi siiski Šotimaale, mis tähendas Eestile 1:4 kaotust.

Eesti U18 koondis pidas Prantsusmaal kokku kolm sõpruskohtumist, mis kõik lõppesid kaotustega (Prantsusmaale 0:3, Poolale 0:1). Vastaste näol oli tegemist omavanuste Euroopa tippkoondistega: kõik osalesid tänavu suvel toimunud U17 Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril. Iisraelis peetud turniiril krooniti Euroopa meistriks Prantsusmaa.