UEFA muutis Rahvuste liiga põnevamaks. Igal positsioonil on uuest hooajast kindel tagajärg (0)

Foto: Scanpix / Fabrice Coffrini / AFP

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värskes juubelisaates arutlesid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela UEFA poolt Rahvuste liigale tehtud muudatusi.

"2023 ei juhtu veel midagi. EM-valiksari mängitakse viies aknas: märts, juuni, september, oktoober, november. Kaks parimat saavad alagruppidest edasi. Rahvuste liiga D-divisjoni võitnud Eestil on võimalus pääseda play-off'i, kui 16 A-divisjoni liikmest vähemalt 13 lunastavad otsepääsme," rääkis Järvela.

"Alates 2024. aasta sügisest muutuvad alagruppides ja divisjonides erinevad süsteemid. Alagrupid ja divisjonid jäävad sama suureks, kuid erinevalt varasemast on iga alagrupi teise koha koondisele välja pandud preemia sportliku võimaluse näol. Ehk A-divisjonis mängitakse veerandfinaale - alagrupi võitnud koondis kohtub mõne teise grupi teise koha omanikuga. Teine oluline asi on üleminekumängud A ja B ning B ja C-divisjoni vahel - A-divisjoni gruppide kolmandad mängivad B-divisjoni gruppide teistega, viimased kukuvad otse välja, ja sama kehtib B ning C vahel," tutvustas Järvela UEFA muudatusi.

Ta lisas: "Ennekõike muudab see ülimalt haaravaks B-divisjoni, sest igal konkreetsel kohal alagrupis on konkreetne tagajärg - võitja tõuseb, teine koht madistab üleminekumängudel ülespoole, kolmas koht allapoole ning viimane kukub välja. See on hea muudatus, sest sportlikke tagajärgi ja võistlussärtsu on palju rohkem."

REKLAAM

"Viimasel Rahvaste liiga hooajal oli sellist mõttetut nühkimist liiga palju. Kui midagi on mängus, siis see annab midagi juurde. Rahvuste liiga probleem on seisnenud selles, et need on olnud koondisemängud-lite just EM ja MM-valiksarjaga võrreldes - tehakse valikuid ning pinge puudub. Praegu otsitakse liigasse hinge juurde," lausus Kangur.

"Pigem on valiksarjas olnud neid mõttetuid mänge, sest kõik on ammu kindel. Rahvuste liiga põhiväärtus on, et mängivad sarnase tasemega võistkonnad ja geograafiliselt lähedasemad koondised saavad tihemini kokku," jagas enda mõtteid Elissaar.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK