UEFA nõuab prantslastelt aru: miks lasti meelemärkuse kaotanud Pavardil edasi mängida? (0)

Kas mehel, kellel pilt taskus ära käis, peaks ikka laskma edasi mängida? Foto: Scanpix / Lukas Barth Tuttas / EPA

UEFA võttis ühendust Prantsusmaa Jalgpalli Liiduga, et uurida, miks lubasid Prantsusmaa koondise arstid mängu jätkata äärekaitsjal Benjamin Pavardil, kes sai eilses kohtumises Saksamaaga kõva löögi vastu pead ja kaotas korraks teadvuse.

25-aastane äärekaitsja põrkas väravaesises võitluses kokku sakslaste vasakääre Robin Gosensiga. "See oli tõeline šokk. Mul oli umbes 10 või 15 sekundiks pilt taskus," tunnistas Pavard pärast mängu beIN Sportsile.

EM-i eel nõustusid aga kõik koondised ja nende arstid kokkuleppega, mis puudutab peapõrutusi. "Kinnitame, et juhul, kui meie meeskonna mängija saab peapõrutuse või tal seda kahtlustatakse, võetakse ta otsekohe platsilt ära. See puudutab nii treeninguid kui ka mänge," seisis BBC teatel ühiselt allkirjastatud leppes. Rahvusvaheline mängijate ühendus Fifpro kinnitas, et nemadki on sellest tulenevalt omapoolse arupärimisega UEFA poole pöördunud.

Fifpro on näinud vaeva selle nimel, et jalgpallis lubataks peapõrutuse või selle kahtluse korral ajutisi vahetusi, mis võimaldaks mängijaid põhjalikult uurida, enne kui neil lastakse edasi mängida. Inglismaa kõrgliigas ja muudeski riikides katsetati lõppenud hooajal alternatiivina lisavahetuse lubamist, mis tähendas, et peapõrutuse tõttu tehtud vahetused ei läinud üldise kvoodi alla.

REKLAAM

UEFA kasutas sama reeglit küll hiljuti toimunud U-21 EM-finaalturniiril, praegusel EM-il see aga jõus ei ole. Mängijate tervise ümber tiirlevate küsimuste hulka ja intensiivsust on mõistagi kasvatanud taanlase Christian Erikseni kokkukukkumine, mis küll lõppes tänu arstide kiirele tegutsemisele õnnelikult.

"Tegu on taas ühe näitega, kus jalgpallijuhid ei hooli mängijate lühi- ja pikaajalise tervise kaitsmisest," sõnas ajuvigastustele pühendunud heategevusliku organisatsiooni Headway tegevjuht Peter McCabe. "Kõik nägid, et Pavard kukkus täiesti kaitsetult. Tema hilisem sõnavõtt, kus ta tunnistas teadvusekaotust, vaid kinnitab, et tegu oli väga ränga vahejuhtumiga. Meile räägitakse kogu aeg, et ajutisi vahetusi pole vaja, sest peapõrutust puudutav reeglistik on piisav. Aga meile tõestati taas, et on olukordi, kus ei saa öelda, nagu poleks arstid suutnud peapõrutust ega sellega kaasnevaid tagajärgi aimata."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK