Ukraina sugulaste pärast muretsev kapten Dzjuba loobus Venemaa koondise kutsest, aga kinnitas, et asi pole kindlasti poliitikas (2)

Artjom Dzjubale meenusid Ukrainas elavad sugulased. Foto: Scanpix / Reuters / Stuart Franklin

Venemaa jalgpallikoondis korraldab eesootavas koondiseaknas Moskvas treeninglaagri, sest mängida pole neil kellegagi - esmalt keeldusid nii Poola, Rootsi kui ka Tšehhi nendega MM-valikmängudes vastamisi minemast ning lõpuks otsustas FIFA venelased sootuks diskvalifitseerida. Suur segadus tekkis aga koondise kapteni Artjom Dzjuba ümber, sest peatreeneri Valeri Karpini koostatud nimekirjas teda polnud.

"Rääkisime pühapäeval telefonitsi ja Artjom kinnitas, et tahab väga koondist esindada. Aga praegu leiavad Ukrainas aset keerulised sündmused ja tal elab seal palju sugulasi, seetõttu ta vabandas ja palus, et ma perekondlikel põhjustel teda seekord koondisesse ei kaasaks. Leppisime kokku, et suhtleme edaspidi," vahendas Venemaa alaliidu ametlik koduleht Karpini selgitust.

Kuna igasugused "Ukrainas aset leidvad keerulised sündmused" ja nendele viitamine on praegu Venemaal otsekui härja nina ees lehvitatud punane rätik, pidas väljaanne Sport-Ekspress paremaks asja Dzjubalt endalt uurida ja sai mõnevõrra teistsuguse selgituse. "Mitte mingeid poliitilisi motiive ei ole vaja minu otsuse tagant otsida," rõhutas ründaja.

"Küsimus on perekondlik, aga ma ei laskuks üksikasjadesse. Tahtsin praegusel hetkel lihtsalt rohkem aega perele pühendada. Juhtus mingi arusaamatus. Tundub, et Valeri Georgijevitš sai minust valesti aru või siis tõlgendati tema väljaütlemisi valesti," rääkis Dzjuba, kelle isa Sergei on ukrainlane. Seetõttu elab ka hulk tema sugulasi endiselt Ukrainas.

REKLAAM

Venemaa koondise eest 30 väravat löönud Dzjuba tegi sõjategevuse alguspäevil sotsiaalmeediasse postituse, kus rõhutas, et on jätkuvalt Venemaa patrioot ja peab sõda üldplaanis küll koledaks, ent pole samas rahul sellega, et Venemaa sportlased on seetõttu rahvusvaheliselt areenilt tõrjutud. Samuti kritiseeris ta Ukraina jalgpallureid, kes sõjategevuse vastu sõna võtsid. Dzjuba postituse märkisid toona teiste hulgas meeldivaks õige mitu Eesti jalgpallis tegutsevat inimest.

2 kommentaari

käbi   •  
(91.129.108.***)
Kes need jalgpallurid on? Ulme lihtsalt, miks ninesid välja ei tooda lihtsalt...
Madis35   •  
(90.191.22.***)
Mina olen siin kommentaariumides näinud nimesid Jürgens, Vaštšuk ja Gussev.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK