USA jalgpalliliit kasutas moonutatud Iraani lippu, Iraan nõuab ameeriklaste eemaldamist MM-ilt (0)

USA jalgpallikoondis kasutas oma sotsiaalmeedikanalitel graafikat, kus Iraani lipult puudus Islami vabariigi embleem. Foto: Scanpix / Instagram via AP

USA jalgpalliliit avaldas Iraanis inimõiguste eest võitlevatele naistele tuge, kui kujutas meestekoondise sotsiaalmeedia postitustes Iraani lippu Islami vabariigi embleemita. Iraan nõuab, et USA eemaldataks teo eest MM-ilt. 

USA jalgpalliliit postitas pühapäeval meestekoondise sotsiaalmeediakanalites B-alagrupi ja algfaasi viimase vooru kohtumiste foto. Kui kõik muu oli tavapärane, siis Iraani lipp oli lihtsalt rohe-valge-punane trikoloor.

ESPN kirjutab, et USA jalgpalliliit tahtis esialgset postitust hoida avalikuna 24 tundi, et näidata toetust Iraani naistele, kes võitlevad igapäevaselt elementaarsete inimõiguste eest. "See oli ühekordne kujutis. Meie veebilehel ja mujal on kasutusel nende õige lipp," sõnas jalgpalliliit. Algne postitus püsis ööpäeva asemel üleval aga kõigest loetud tunnid.

REKLAAM

Iraan on teo peale pahane ning riigi meedia nõuab lipu moonutamise eest lausa ameeriklaste eemaldamist MM-finaalturniirilt ning seda, et neile tuleks anda kümnemänguline võistluskeeld.

"Iraani islamivabariigi lipu ametlikel kanalitel moonutamine tähendab seda, et USA koondis rikkus FIFA harta reegleid. Sellise rikkumise eest on õiglane neid karistada kümnemängulise võistluskeeluga. USA koondis tuleks MM-ilt eemaldada," kirjutas Iraani riiklik uudisteagentuur Tasnim oma Twitteri kontol.

CNN kirjutab, et Ühendatud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) inimõiguste ülemvolinik Volker Turki sõnul on Iraanis täielik inimõiguste kriis. Võimud üritavad riigikorra vastaseid elanikke maha suruda. Võitlus naiste inimõiguste eest sai Iraanis tugeva tõuke septembris, mil riigi kombluspolitsei käe läbi suri 22-aastane kurditar Mahsa Amini, kes väidetavalt ei järginud kehtestatud riietumisstiili.

USA ja Iraan lähevad palliplatsil vastamisi teisipäeval, kell 21.00. Tegu on otsustava mänguga, sest kohtumise eel on Iraanil kolm silma, USA-l kaks. Võitja läheb alagrupist edasi.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK