Uuring: suur osa sakslastest ei taha, et rahvuskoondis MM-ile läheks (6)

Ligi pooled sakslased ei taha, et rahvuskoondis MM-ile sõidaks. Foto: Scanpix / Ina Fassbender / AFP

Saksamaa elanikkonna hulgas läbi viidud uuringu tulemustest nähtub, et ligi pooled küsitletutest ei toeta oma rahvuskoondise osalemist sügisesel MM-finaalturniiril.

MM-i korraldajamaa Katar on nii turniiri ettevalmistusprotsesside käigus kui oma üldiste põhiväärtuste tõttu langenud mitmel puhul lääneühiskonna pahameeletormi alla. Riiki on kritiseeritud süstemaatilise inimõiguste rikkumise ja immigrantide ebaõiglase ärakasutamise eest. Katari valitsus on seni aga kõik süüdistused kategooriliselt tagasi lükanud.

Erinevate allikate andmetel on Kataris seni hukkunud üle 15 000 staadionite ehitamisel ametis olnud võõrtöölise. 40-kraadises või isegi karmimas leitsakus töötavate immigranttööliste päevapalk jäävat seejuures alla kümne euro.

Võõrtööjõuta poleks MM-i toimumine Kataris aga lihtsalt võimalik – riigi elanikkonnast üle kahe kolmandiku moodustavad just Aafrikast ja Aasiast pärit lihttöölised.

REKLAAM

Demograafiainstituudi YouGov poolt läbiviidud uuringu tulemustest nähtub, et 48 protsenti küsitletud sakslastest pooldaks rahvuskoondise MM-ilt eemalejäämist, vahendab Hispaania väljaanne Cuatro. 28 protsenti leiab, et koondis peaks kõigest hoolimata igal juhul suurturniirile minema ning 24 protsenti inimestest eelistab antud teemal mitte arvamust avaldada.

Viimastel kuudel on omajagu poleemikat tekitanud ka Katari suhtumine homoküsimustesse: nimelt soovitas kohalik julgeolekuametnik fännidel tungivalt hoiduda mängudel vikerkaarelippude lehvitamisest. Ametnik nimetas säärast käitumist "kogu ühiskonna solvamiseks".

Kataris toimuvad sündmused ei ole aga päevakajaliseks kerkinud alles eeloleva MM-i raames, vaid on juba varem võrdlemisi vahetult puudutanud ka Eestit. Nimelt kohtusid Sinisärgid 2019. aasta alguses Dohas peetud sõprusmängus Soomega, kuid põhjanaabrite koondise tollane ääreründaja Riku Riski keeldus eetilistel põhjustel Katari reisimast ning jäi seetõttu rahvusesinduse nimekirjast kõrvale.

MM-finaalturniir saab alguse 21. novembril. Avamängus lähevad vastamisi Holland ja Senegal.

6 kommentaari

humorist   •  
(213.180.19.***)
Ise otsustanud, et ei jälgi selle aasta jalgpalli MM'i. Mõlgutanud ka mõtteid, et Eesti jalgpalliliit peaks teiste Lääneriikide alaliitudega boikoteerima Qatari MM'i. Sh hukka mõistma süstemaatilised inimõiguste rikkumised. Kui Eesti JL ei tee seda, siis peaks Pohlak tagasi astuma väärtushinnangute puudumise tõttu, mis on omane meie kultuuriruumile.
stranglers   •  
(88.196.166.***)
ma ei vaata katari mm-i, ammu otsustanud
Ramm   •  
(91.129.98.***)
Raha ei haise..
footsoccer   •  
(91.129.107.***)
Mida te ajate?!
Kas reaalselt see muudab midagi, kui mõni protsent inimesi telekat käima ei pane?!
Paljud inimesed ei vaata eurovisiooni selle rõveda propaganda pärast, aga jääb eurovisoon selle pärast pidamata?! (Ei jää ju)
humorist   •  
(81.90.116.***)
To footsoccer

Võib-olla peaks teatud loosungid ja grupeeringud looma jalgpalliüldsuses, mis nõuaks seda sporti, mida FIFA on lubanud - inimõigusi propageerivat.
stranglers   •  
(88.196.166.***)
To footsoccer
See on ju mu isiklik asi, kas ma vaatan. Lihtsalt liiga tülgastav on see Katar, ei saa vaadata, ja ma ei ütlegi, et minu mittevaatamise pärast suurturniir ära jääb.
Samas nõus humoristiga, et loosungeid, gruppe, meeleavaldusi oleks vaja ja osaleks, kui võimalus.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK