VAATA JÄRELE: Eesti U21 koondis purustas Balti turniiril Leedu ning lõpetas kolm aastat kestnud põua (2)

Eesti U21 koondis alustas Balti turniiri ülivõimsa 5:1 võiduga Leedu üle. Teenitud triumf oli esimene viimase kolme aasta jooksul.

Sinisärgid alustasid kohtumist tugevalt, kui kuuendal minutil viis Eesti poisid juhtima Nikita Ivanov. Meie kahjuks ei kestnud eduseis kaua, sest viis minutit hiljem viigistas penaltist Kristupas Keršys. See ajas Maarjamaa mehed pahaseks – 23. minutil taastati eduseis Rokas Antanas Župerka omaväravast, 28. skooris Daniil Kuraksin. Poolajaks juhtis Eesti 3:1.

Vaheaeg eestlaste hoogu ei pidurdanud. 57. minutil sai jala valgeks Aleksandr Šapovalov, kui virutas nahkkera 25 meetrilt leedukate väravavõrku. Ühest tabamusest jäi Šapovalovile väheks – kümme minutit hiljem skooris ta jälle. Lõppskoor 5:1 Eestile.

Eesti jaoks jätkub turniir reedel Valmieras, kus vastaseks on Läti. Balti turniir lõpeb pühapäeval, kui Kaunases lähevad kell 15.00 vastamisi Leedu ja Läti.