VAATA JÄRELE: Eesti U21 lõpetas valiksarja ainsagi punkti ja väravata (galerii!) (17)

Eesti U21 koondis lõpetas EM-valiksarja Pärnus, kus kaotati 0:4 tabeliliider Horvaatiale. Ühtlasi tähendab see, et kümne mänguga jäidki avamata nii punkti- kui ka väravaarve.

Mäng algas Horvaatia üsna rahuliku pallivaldamise saatel, kuid neil jagus piisavalt klassi, et kaks esimest pealelööki meie väravas maanduksid. Juba 7. minutil leidis Gabriel Vidovic trahvikastis Mihkel Järvistega võideldes pisut vaba ruumi ning lähitas palli lähema posti kõrvale. 13. minutil pääses Mario Vuškovic standardolukorra järel löögile ning suunas pealöögi seitsmelt meetrilt võrku.

Horvaatia jätkas domineerivalt ja tabas 30. minutil posti, kuid mänguaja edenedes suutsid ka sinisärgid aegajalt rünnakul elevust tekitada. 34. minutil pettis Robi Saarma trahvikastis kaitsja ära ning saatis palli värava peale, kuid löök ei valmistanud väravavahile siiski erilisi probleeme. 41. minutil olid hoopis horvaadid need, kes taas võrgu sahisema panid, kui Antonio Marin mängiti penaltipunkti lähistelt jalaga löögile ning ta läkitas palli täpselt posti kõrvale.

Neljas värav sündis 55. minutil, kui Toni Fruk keerutas palli karistusala tagant ühe puutega posti kõrvale. Eesti parim šanss auväravaks avanes 67. minutil, mil värskelt vahetusest sekkunud debütant Kaspar Laur oli lähedal, et Järviste karistuslöök kaheksalt meetrilt jalaga väravasse suunata, ent vastaste väravavahil õnnestus pall nurgalöögiks tõrjuda.

Hoolimata suurest vahest jätkasid horvaadid ründavalt mängu lõpuni, sest konkurentsis alagrupi võidu nimel võib väravate vahe otsustavaks saada. Eesti ründas omakorda isukalt auvärava nimel. Edu ei saatnud aga kummagi ponnistusi, mitmel puhul päästis meid hea tõrjetööga 18-aastane väravavaht Kaur Kivila.

Nii jäi Eesti saldoks selles valiksarjas Horvaatia, Soome, Norra, Austria ja Aserbaidžaani vastu kümme kaotust väravate vahega 0:32. Seejuures esineti võõrsil isegi edukamalt kui kodus, sest viie võõrsilmängu väravate vahe oli vaid -11, kodumängudel aga -21.

Kümne mängu jooksul käisid Eesti eest väljakul koguni 41 erinevat mängijat. Ainsate mängijatena tegid kõigis kohtumistes kaasa FC Flora äärekaitsja Kristo Hussar ja Itaalias mängiv ründaja Kristoffer Grauberg Lepik. Kaheksa mängu peale jäid Mairo Miil, Rocco Robert Shein, Kristjan Pelt, Artur Šarnin ja Mihkel Järviste.