VAATA JÄRELE: Kalev alistas Purje kübaratriki toel Esiliiga tippude lahingus Maardu (0)

Esiliiga 23. voorus kohtusid selle hooaja suurimad esikohanõudlejad, kui Tallinna Kalev sai koduväljakul 4:2 võidu Maardu Linnameeskonna üle ja kaotab nüüd neile liigatabelis ühe punktiga. Seejuures on Kalevil mäng varuks.

Kalev haaras juhtohjad kümmekond minutit enne poolajavilet, kui Kaspar Laur suunas Murad Velijevi karistuslöögi väravasse. Rohkem esimesel poolajal väga häid väravavõimalusi polnud.

Maardu mäng teisel poolajal paranes, aga esimene superšanss avanes hoopis Ats Purjel, kes ei saanud värava ees pallile jalga korralikult vastu. Järgmisel Maardu rünnakul maandus pall Kalevi väravas, aga Vadim Aksjonov lõi selle käega ja värav ei lugenud.

Kalev suurendas 66. minutil edu kaheväravaliseks, kui Purje sai jooksu ning lahendades üks-kaks olukorra Aleks Polkopa ja Ilja Kassjantšuki vastu. Maardu ava soma skoori 75. minutil, kui Daniil Koroljov puterdas palli lahti ja esimesena oli jaol Aksjonov.

Maardu riskeeris palju ja Kalev raiskas veel rohkem, aga võõrustajad taastasid kaheväravalise edu 79. minutil, kui sahistas Purje. Maardu proovis veel, aga hoopis Purje vormistas 87. minutil oma kübaratriki. Roman Sobtšenko tegi teisel üleminutil lõppseisu.

23. septembril kell 18:00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev - Maardu Linnameeskond 4:2 (1:0)
34. Kaspar Laur, 66., 79., 87. Ats Purje - 75. Vadim Aksjonov, 90+2. Roman Sobtšenko

Hoiatused: 65. Murad Velijev, 86. Tanel Tamberg, 88. Ats Purje - 53. Ilja Zelentsov, 55. Vadim Aksjonov, 70. Vitali Gussev
Mänguolud: +11, pilves tuuline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras