VAATA JÄRELE: lätlased Florale probleeme ei valmista. Lillemäe kübaratrikk jättis lõunanaabrid pika ninaga (galerii!) (0)

Naiste Balti liiga teises voorus võõrustas valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora Läti meistrivõistlusi täiseduga juhtivat Riia SFK-d. Flora sai kindla 3:1 võidu.

Flora naiskond hävitas esimeses kohtumises lätlaste SK Super Nova 6:0, kui kolm tabamust kirjutati Getter Saare nimele. Saar lõi ka täna avapoolajal korra palli võrku, ent suluseisu tõttu tabamus tühistati. Mäng kuulus muidu esimesel kolmveerandtunnil täielikult Florale, kui üheksast pealelöögist tabati veel ka latti - Riia SFK ei sooritanud ühtki lööki väravale.

Kuigi võrreldes Super Novaga, kes on lõunanaabrite tšempionaadi neljas, on SFK koduliigas seitsmest mängust võtnud seitse võitu ja kindel liider, käis florakate ramm neist üle. 51. minutil leidis Flora terava sööduga värava eest Mari Liis Lillemäe, kes lõi 1:0. Kuus minutit hiljem tõi sarnane kombinatsioon tabloole 2:0 ning 83. minutil vormistas Lillemäe juba oma kübaratriki. Riia klubi jõudis oma teise pealelöögini 88. minutil, kui Diana Suvitra sooritus oli sedavõrd tugev, et kinkis külalistele 1:3 kaotusmängu auvärava.

Flora on nüüd alistanud mõlemad Läti klubid. Leedukate Gintra ja Žalgirisega kohtutakse augustis. Eesti hõbedaklubi Saku Sporting peab oma esimese mängu Balti liigas 16. juulil, kui külla sõidetakse just Riia SFK-le.