VAR värvis Sevilla derbi punaseks, kuid latikolistajad jättis virelema enda saamatus (0)

Kohtunik pidi punase kaardi taskust välja otsima koguni kolmel korral. Foto: Scanpix / EPA / Jose Manuel Vidal

Sevilla derbi kujunes väga punaseks, väga võitluslikuks, väga dramaatiliseks ja mõlemale pettumustvalmistavaks, sest lõpuks lepiti 1:1 viiki, üksainus punkt ei rõõmustanud aga kumbagi meeskonda.

Kodus mänginud Betis alustas väravaraamide kolistamisega, aga sündmused hakkasid arenema esimese poolaja lõpus. Kõigepealt tõmbas Gonzalo Montiel robustselt maha Alex Moreno ja VAR-iga konsulteerimise järel ei jäänud Jose Maria Sanchez Martinezil üle muud kui talle punast kaarti näidata. Poolaja lõpu eel oli Sevilla sunnitud Rafa Miri asemel sisse vahetama Jesus Navase, kelle sekkumine oli aga ülimalt õnnetu, sest juba esimese puutega läks tema arvele omavärav - Nabil Fekiri ja Sergio Canalese tegutsemise tulemusena põrkas pall veidra kaarega üle Bono Sevilla väravasse.

Esimene poolaeg sellega veel ei lõppenud, kuna kolmandal üleminutil sai Papu Gomezit tagantkätt näkku tabanud Fekir samuti punase kaardi. Teisele poolajale tulid mõlemad meeskonnad seega kümnekesi, aga nii jätkati vaid mõned minutid. Borja Iglesias üritas keskjoonel palli võita, astus seda tehes korkidega Joan Jordani kannale ja kolmandat korda ekraani juures käinud Sanchez naasis sealt juba harjumuspärase otsusega - kollase kaardi asemel kerkis punane.

Üheksamehelise Betisi vastu pikalt viigiväravat otsinud Sevilla sai selle kätte alles 81. minutil - ründajate saamatusest tüdinud keskkaitsja Nemanja Gudelj andis ise ülikaugelt tuld ja pall lendas ristnurka. Käis juba 90. minut, kui Gudelj veel korra õnne proovis, kuid seekord kolises vaid väravalatt. Üleminutite lõppedes oli serblane taas kangelaseks tõusmisele lähedal, aga tema pealöögi pareeris suurepärase tõrjega Claudio Bravo.

1:1 viik jättis Betisi ilma võimalusest tõusta liigatabelis kolmandaks, Sevilla seis on aga jätkuvalt hoopis sandim. Julen Lopetegui vallandamise järel pole meeskonnale suutnud uut hingamist anda ka Jorge Sampaoli, kelle käe all on üheksast mängust võidetud vaid kaks. Tabelis tõusis senise hooaja jooksul vaid kaks võitu saanud Sevilla 17. kohale ehk ülinapilt punasest tsoonist välja, aga sama palju punkte on ka lähimatel jälitajatel Celta Vigol ja Cadizil.

Konkurentide saamatuse tõttu oli hea võimalus kolmandaks tõusmiseks Real Sociedadil, kuid see mängiti kodus varakult maha. Hugo Guillamoni omavärav aitas nad Valencia vastu juba kümne minuti järel juhtima, kuid 17. minutil tegi Aritz Elustondo vea Samuel Linole, mille eest peakohtunik Jose Luis Munuera Montero näitas talle esialgu kollast kaarti. VAR-i soovitusel korduste vaatamine tõi aga kaasa selle, et Elustondo sai hoopis punase kaardi ja eemaldati.

Valencia jõudis õige pea viigini ja Anoeta publiku kurvastuseks osutus peakangelaseks nende silmis patuoinas Lino. Patte lunastanud Guillamoniga kokku mänginud vasakäär saatis 25. minutil palli võrku, tuues tabloole seisu 1:1. Vähemuses Sociedadil oli küll hea võimalus uuesti ette minna, kuid Eray Cömert suutis Alexander Sorlothi pealöögi väravajoonelt minema lüüa.

Teisel poolajal jõudsid mõlemad meeskonnad väravale lähedale, aga mitte enamat - ühes väljakuotsas kolistas Sörloth latti, teises Marcos Andre posti. Nii lepiti 1:1 viiki, mis jätab Sociedadi kuuendale tabelireale.

Neljast viimasest mängust kolmanda kaotuse sai värske peatreeneri Quique Setieni käe all Villarreal, alistudes koduväljakul 0:2 Mallorcale. Avapoolajal vallati küll kõvasti palli, ent oma ainsa hea võimaluse realiseerisid külalised, kui Vedat Muriqi löök võttis rikošeti Raul Albiolist ja veeres väravasse. Midagi juhuslikku ei olnud aga teise tabamuse juures - Amath Ndiaye võttis karistusala joonel kõrge palli alla ja virutas teise puutega üle puusa väravasse.

Real Betis - Sevilla 1:1 (1:0)