Velijev: Aserbaidžaan sooviks mind näha järgmise aasta U21 koondises (2)

Murad Velijev. Foto: Katariina Peetson

Tallinna Levadia ründava poolkaitsja Murad Velijevi (20) sõnul pole ta endiselt otsustanud, kas soovib hakata tulevikus ametlikes kohtumistes esindama Aserbaidžaani või Eestit.

Velijev on Eestis sündinud ja kasvanud ning omab siinset kodakondsust, kuid tema mõlemad vanemad on aserid. Ta on käinud sel aastal esindamas mitteametlikes matšides Aserbaidžaani U20 koondist, viimati juuni alguses, kui kohtuti kahel korral Usbekistaniga.

"Esimest mängu ei saanud ma kaasa teha, kuna sain enne mängueelset treeningut väikese vigastuse. Teises kohtumises mängisin poolaja, jäin enda sooritusega rahule," rääkis Velijev.

"Treenerid on ka jäänud minuga enamasti rahule ja nad sooviksid mind näha järgmise aasta U21 koondises. Praegu käib see läbirääkimiste periood, et kas saan siis teha Aserbaidžaani passi või mitte. Aga ma ei ole veel lõplikku otsust teinud, nii et praegu on see lahtine."

REKLAAM

Lahtine on ka Kalevi vastu tähistamise küsimus

Velijev on löönud tänavu Levadia U21 eest üheksa väravat ning ta valiti Esiliiga aprillikuu parimaks mängijaks. Viimasel ajal on ta hakanud saama varasemast rohkem minuteid Levadia esindusmeeskonnas - kahes eelmises Premium liiga kohtumises veetis ta väljakul ühe poolaja, vahetusest pääses ta platsile ka Meistrite liiga valikmängus Reykjaviki Vikinguri vastu.

"Hooaja alguses ei saanud ma nii palju võimalusi, aga nüüd on treener hakanud mind iga mänguga rohkem usaldama. Üritan järgida treeneri juhiseid ja meeskonda aidata. Olen viimaste mängudega kindlasti enesekindlust juurde saanud, tunne on hea," kommenteeris Velijev.

Homme kohtuvad Premium liigas omavahel tema praegune ja eelmine koduklubi ehk Levadia ja Tallinna Kalev. "Ma lähen igale mängule sama emotsiooniga. Ehkki mingisugune eriline tunne kindlasti on, kui mängin oma endise koduklubi ja oma sõprade vastu," ütles Velijev. Küsimusele, kas ta homme väravalöömist tähistaks, vastas ta naerdes, et ei oska veel öelda.

Vastasmeeskonna kohta lausus ta kiidusõnu: "Kalev on minu meelest hea meeskond. Nad üritavad mängida palliga ilusat jalgpalli isegi meie, Flora ja Nõmme Kalju vastu. Homme tuleb põnev mäng."

Pettumustvalmistavale 1:1 viigile Kuressaares Velijevi sõnul enam ei mõelda: "Homme on hea võimalus kõigile näidata, mida me oleme suutelised tegema, saame teha kiiresti vigade paranduse. Mäng Kuressaares on juba unustatud. Kui hakkad rohkem eelmisele mängule mõtlema, siis on raske järgmise mängu peale minna. Keskendume homsele kohtumisele."

Kuidas on tulla toime praeguse palavusega? "Ega kerge ei ole. Üks asi on see, et mängupäeval on kuum, aga ka mängu eel kaks-kolm päeva selle päikese all treenimine võtab natuke tühjaks. Kuid sinna ei saa midagi parata, peab selle ilmaga mängima ja ei tohi lasta end sellest segada," vastas Velijev.

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

Denis Krestinin   •  
(82.131.45.***)
muidugi tuleb azerbaijani koondist valida

Nimetage mulle veel koondiseid kus kluubi spordidirektor on koondise abitreener
Jaak   •  
(46.131.40.***)
See nüüd küll mingi eriline kriteerium valikut teha pole,mitte et Hurt mulle liiga sümpaatne kuju oleks:)

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK