Videokohtunik | Kas Florale anti derbis pehme või ilmselge penalti? Miks Paide punaseta jäi? (3)

Uues "Videokohtuniku" episoodis saavad selgituse kirgi kütnud olukorrad. Kas Flora kasuks määrati mängus Levadiaga ikka õige penalti või oli see tõesti pehme? Kas Paide pidanuks jääma Kalju vastu kümnekesi ja kas Vapruse võit Harju üle võinuks olla veel suureskoorilisem?

Seekordses osas teeme tagasivaate 26. voorule ehk koondisepausi eelsetele mängudele. VAR kontrollis 21 olukorda, mida on viimase aja keskmisest vähem, kuid mängudele lisati 8 minutit, mis on jällegi viimaste voorude keskmisest tervelt kolm minutit rohkem.

Selleks andsid põhjust kaks olukorda, kus VAR sekkus ja saatis kohtuniku monitori juurde olukorda üle vaatama. Mõlemal puhul jäi väljakukohtunik kindlaks enda esialgsele otsusele ega muutnud seda. Kas see tähendab, et VAR-i sekkumine ei olnud õigustatud? Lisaks vaatame erinevaid reaktsioone tekitanud penaltiolukorda Flora ja Levadia vahelises derbis.

Põhjalikumalt lahkame kolme olukorda:

REKLAAM
  • Harju JK Laagri ja Pärnu Vapruse kohtumise 80. minutil võitlesid karistusalas palli pärast Harju mängijad Marius Samoura ja Stefan Tšendei ning Vapruse ründaja Kevin Kauber. Kontakti järel Kauber kukkus ning väljakukohtunik lasi mängul jätkuda. VAR sekkus, kuid väljakukohtunik jäi pika arutelu lõpptulemusena endale kindlaks ega määranud penaltit. Analüüsi tulemusena oli otsus korrektne ehk VAR-i sekkumist ei saa õigeks lugeda.
  • Mõnevõrra sarnane olukord leidis aset Paide Linnameeskonna ja Nõmme Kalju kohtumise 22. minutil. Paide kaitsja Dehninio Muringen sirutab end palli suunas ja mängib selle eemale, kuid tabab seejärel Kalju ründaja Alex Matthias Tamme jalga. Kohtunik hindab olukorra kollase kaardi vääriliseks, kuid VAR kutsub ta ekraani juurde vaatama võimalikku punast kaarti. Ka siin jääb väljakukohtunik enda algsele otsusele kindlaks, mida tuleb lugeda korrektseks.
  • FC Flora ja FCI Levadia kohtumise 34. minutil läksid karistusalas palli pärast võitlusesse Flora ründaja Henrik Ojamaa ja Levadia poolkaitsja Til Mavretic. Kohtunik hindas Mavretici rikkumise penaltivääriliseks ning ka videokohtunik kinnitas otsuse. Enamik telekordusi tuli aga nurga alt, mis ei näidanud kontaktist adekvaatset pilti ning see tõi kaasa ka selle, et otse-eetris nimetasid ülekande kommentaatorid penaltit pehmeks. Otsajoone tagusest kaamerast vaadatuna on seevastu tegemist selgelt penaltiväärilise sekkumisega ning penalti mittemääramisel olnuks oodatud VAR-i sekkumine.

***

Sel hooajal vaatab "Videokohtunik" Premium liigale uutmoodi ehk ei võta pulkadeks lahti omatahtsi välja valitud olukordi, vaid need, mille on üle kontrollinud VAR ehk meie rubriigi nimikangelane - käesolevast hooajast Premium liigas tegutsev videokohtunik. Ning kuna pilt pidavat rääkima rohkem kui tuhat sõna, liikuv pilt aga seda enam, kolisime meiegi oma rubriigiga üle videoformaati.

Rõhutame, et ka VAR-olukordade järelanalüüs nõuab oma aja, mistõttu vaatab "Videokohtunik" igal nädalal tagasi neile Premium liiga mänguepisoodidele, mis sündisid väljakutel eelnenud nädalal. Videokohtunike otsuste tagamaid selgitavad EJL-i kohtunikud eesotsas kohtunike osakonna juhi Hannes Kaasiku ning euroväljakutelgi korda hoidva Kristo Tohveriga.

SEOTUD LOOD
3 kommentaari

Richard Kolga   •  
(87.119.182.***)
100 Prosa pennu ju pole midagi vaielda, kui aus olla.
Hyrax   •  
(90.191.210.***)
@Richard Kolga - Albert Prosa pole kuidagi selles videos esindatud.
Adon David   •  
(85.76.75.***)
Kohtunikud mõjutavad mänge rohkem kui arvate…

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK