Vladislav Kreida: ma pole kuhugi kadunud, vaid unistan tugevast Euroopa klubist ja töötan selle nimel (0)

FC Flora poolkaitsja Vladislav Kreida (vasakul) aktsioonis laupäevases mängus Tallinna Legioniga. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Poolkaitsja Vladislav Kreida jäi septembris esimest korda kolme aasta jooksul Eesti koondise kutseta. Pikalt mängupraktikata olnud FC Flora jalgpalluri sõnul oli peatreeneri otsus õiglane, aga tunne ikkagi ebameeldiv, sest koondise esindamine on tema jaoks väga tähtis. Et sinna naasta ja karjäär taas rööbastele saada, tuleb kasutada vana head valemit – rügada trennis tööd teha.

24. mail mängis Kreida Rootsi esiliigas Skövde ridades 90 minutit. Järgnenud Eesti koondise juunikuu kogunemisel piirdus ta mänguaeg 45 minutiga San Marino vastu. Skövdes ta enam platsile ei saanud ja naasis sealt suvel laenulepingu lõppedes Rohevalgetesse. Piiri taha suunatud klubiotsingud ei kandnud vilja ning septembris registreeriti ta Flora meeskonda.

Eelmisel kuul sekkus ta Premium liigas kahel puhul vahetusest lõpuminutiteks. 18. septembril tegi Esiliigas U21 meeskonna eest 90 minutit. Seega enne laupäevast mängu Tallinna Legioniga, mille Kreida algusest lõpuni kaasa tegi, oli tal selja taga neli kuud, mille ainuke 90-minutiline kohtumine leidis aset Eesti Esiliigas.

"Iga jalgpallur saab alati paremini esineda, aga isiklikult jäin rahule. Eriti arvestades ebameeldivalt pikka ja ebamugavat pausi. Enamvähem okei, võib vast öelda," kommenteeris Kreida oma esitust. "Terve suvi olin ju mängudeta, aga iga jalgpallur soovib platsile. Eriti noorena. Igatahes olen rahul, et sain nüüd Floras platsile. Nautisin seda ja tahan järgmistes mängudes samuti."

REKLAAM

2019. aastal koondisedebüüdi teinud ja seejärel õige ruttu kaitsva poolkaitsja positsiooni koondises enda omaks teinud Kreida pidi septembri Rahvuste liiga kohtumisi kõrvalt jälgima, mis polnud tore. Ta loodab, et järgmiste nädalatega õnnestub tal Floras teenida piisavalt mänguaega, et peatreener Häberli ta novembris peetavaks Balti turniiriks taas koondise tegemistesse kaasaks.

"Muidugi tahan tagasi. Koondise esindamine on iga jalgpalluri jaoks suur privileeg. Esimest korda kolme aasta jooksul jäin koondisest kõrvale. Kindlasti oli see ebameeldiv ja motiveerib mind veel rohkem tööle, et pääseksin koondisesse tagasi nii ruttu kui võimalik," märgib 21-kordne internatsionaal Kreida.

"Thomas Häberli helistas paar päeva enne koosseisu avaldamist ja ütles, et ei saa mind seekord kutsuda, sest ma pole läbi terve suve mänginud. Minu jaoks mingit küsimust polnud – meeskonda peavad kuuluma parimad ja kindlasti polnud ma koondise esindamiseks valmis. Häberli otsus polnud minu jaoks üllatus."

Vladislav Kreida 2. juunil A. Le Coq Arenal peetud Rahvuste liiga mängus San Marinoga, kus ta kuulus põhikoosseisu, aga vahetati esimese poolaja järel välja. Pärast seda Kreida Eesti koondise eest platsile saanud pole. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kreida siirdus pärast kahte edukat Floras mängitud hooaega 2021. aasta alguses laenulepingu aluselt Rootsi esiliigaklubisse Helsingborg, kus oli esmalt põhimees, aga kaotas siis koha. Aasta lõpus tõusis Kreida põhikoosseisu tagasi, aga tema mängijaõigusi Rootsi klubi laenulepingu lõppedes välja osta ei soovinud.

Tänavuse aasta alguses liitus ta Ukraina kõrgliigaklubiga Rivne Veres, ent Venemaa agressiooni järel lahkus sealt ja liitus laenulepingu aluselt Rootsi esiliigaklubiga Skövde AIK, kust aga suve keskel Florasse naasis. "Pean iga päev 100% trenni tegema ja oma kvaliteeti tõstma. Siis tulevad ilusamad ajad tagasi," sõnab Kreida.

Seega on ta hetkel oma olukorra üle mures? "Iga jalgpallur tahab kiiremini ülespoole liikuda. Proovisin välismaal, aga praegu tuli teha samm kõrvale. Tagasilöögiks ma seda veel ei nimetaks. Nüüd pean oma mängu uuesti üles leidma ja kvaliteeti tõestama. Kui see õnnestub, siis aasta lõpus vaatame, kas mingi variant avaneb.

Aga kinnitan, et Kreida pole kuhugi kadunud. Ma olen noor ja pikk karjäär veel ees. Loodan ühel päeval teha suure sammu edasi ja mängida kuskil Euroopa heas klubis. Selline unistus on kõigil mängijatel. Ma töötan selle täitmise nimel," sõnab 25. septembril oma 23. sünnipäeva tähistanud poolkaitsja.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK