Võiduga debüteerinud Andrejev: nägin trennis Liliu mängusoovi ja -kirge (+ Lutsust, Jürgensonist) (0)

Nikita Andrejev. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna Levadia peatreeneri kohusetäitjana hilise 1:0 võiduga Nõmme Kalju vastu debüteerinud Nikita Andrejev märkis, et nii kvaliteetseid mängijaid oli pingilt juhendada lihtne.

"Mulle mäng meeldis. Teisel poolajal oleksid võinud üleminekud ehk veidi paremad olla. Aga kutid tegid kõik, mis neilt palutud. Nad pidasid taktikaliselt distsipliinist kinni ning olid täis tahtmist ja energiat. Kõik läks plaanipäraselt," kommenteeris Andrejev.

"Emotsioonid on muidugi väga head. Derbimänge on alati meeldiv võita. Aitäh poistele, kes jätsid nii enda, treeneri kui ka klubi nimel endast kõik väljakule. Eelkõige on see nende võit, nad on selle ära teeninud."

Kas pingil olla oli keerulisem, kui tuli ise kõik otsused vastu võtta? "Kui meeskond saab aru, mida sa neilt tahad, siis on pingil olla lihtne. Meie mängijad on väga kvaliteetsed, mul oli vaja ainult natuke nende liikumisi korrigeerida, aga üldiselt said nad ise aru, kuidas tuleb mängida," vastas Andrejev.

REKLAAM

Uus peatreeneri kohusetäitja kutsus mängukoosseisu tagasi Liliu, kelle üle-eelmine peatreener Ivan Stojkovic oli sealt külmutanud. Esmakordselt pärast juulikuud platsile lastud Brasiilia ründaja sekkus 81. minutil ning lõi 12 minutit hiljem võiduvärava. "Liliu esines treeningutel hästi, tal on kehtiv leping ja ta on osa meeskonnast. Ma nägin trennis tema mängusoovi ja -kirge. Mängu eel vestlesin temaga ning ta ütles, et on valmis mind kui treenerit platsile minnes aitama, vahet pole, kas saab mängida viis minutit või kauem. Mul oli väga meeldiv seda kuulda ja Liliu tõestas vajalikul hetkel, et on hea mängija. Seega Liliuga probleeme pole, ta annab endast maksimumi ja me arvestame temaga," selgitas Andrejev.

"Ta jättis eelnevalt palju mänge vahele, tal oli ka üks trauma, seetõttu olnuks tal vast raske põhikoosseisus alustada. Aga ta on kogenud mängija, keda sai vahetusest väljakule saata. Ta vajas vaid ühte momenti, et skoorida, seega kõik läks plaanipäraselt."

Esmakordselt pääses Premium liigas põhikoosseisu 18-aastane ründav poolkaitsja Daniel Luts. Andrejevil jätkus tema kohta kiidusõnu: "Luts treenib juba mõnda aega esindusmeeskonnaga ja oli ennast hästi näidanud nii treeningutel kui ka Esiliigas. Ta teenis selle matši auga välja ja mul on tema üle väga hea meel. Kalju on raske vastane, aga ta sai hakkama kümne palli vääriliselt. Mida temalt ootasime, seda ta ka näitas ja näitab loodetavasti veel edaspidigi."

Sel Premium liiga hooajal kuulus esmakordselt põhikoosseisu ka 35-aastane äärekaitsja Markus Jürgenson. "Max on meie meeskonna üks kogenumaid mängijaid, täna oli tema kogemusi platsile vaja, ka selleks, et kõrvalt Lutsu aidata. Max sai superhästi oma ülesannetega hakkama ning pärast andis tema asemele sekkunud [Karl Rudolf] Õigus meie paremasse äärde kiirust juurde, nii et plaan töötas," ütles Andrejev.

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK