Võimas Hispaania tegi jalgpalliajalugu (0)

Hispaania koondis alistas EM-finaalis Itaalia koguni 4:0 ning tõstis kolmandat suurturniiri järjest pea kohale võidukarika.

Hispaanlastele tõid võidu David Silva, Jordi Alba ja kahe vahetusmehe, Fernando Torrese ja Juan Mata väravad.

Kohtumine kulges avapoolajal tegelikult suhteliselt võrdselt, kuid hispaanlased said oma mängu paremini käima ning avasid juba 14. minutil ka skoori - läbisööduga otsajooneni pääsenud Cesc Fabregas andis terava tsenderduse värava alla, kust David Silva selle peaga võrku koksas.

Poolaja lõpus kasvatas edu vasakkaitsja Jordi Alba, kes eduka rünnakule sekkumise lõpetuseks üks-ühele olukorra lahendas ning vaheajaks seisu kindlustas. Eelnevalt oli vigastuse tõttu lõppenud Giorgio Chiellini mäng, kelle asemele sekkus Federico Balzaretti.

Teine poolaeg jätkus samuti enam-vähem võrdsete võimalustega. Itaalia ründemängu teravdas poolajal vahetusest sekkunud Antonio Di Natale, kuid saapamaa meeste olukord muutus mõne aja pärast kõvasti raskemaks - mõned minutid varem vahetusest sekkunud Thiago Motta tõmbas ära oma reielihase ning oli sunnitud platsilt lahkuma, jättes oma meeskonna mängu lõpuni kümnekesi.

Hispaanlased haarasid seejärel mängu üle täieliku kontrolli ning lõpu eel vormistati see 4:0 võiduks - täpsed olid vahetusest sekkunud Torres ja Mata, kellele andis väravasöödu just Torres.

Kolm väravat ja ühe väravasöödu kirja saanud Torres kroonitakse lõpuks ka parimaks väravakütiks, sest samad arvud kirja saanud Mario Gomez tegi seda enamate mänguminutite jooksul.

Rekordipüstitajad

Kohtumine läks jalgpalliajalukku mitmel moel - eelnevalt ei olnud ükski koondis kolmel suurturniiril järjest triumfeerinud ning varem ei olnud üheski finaalis nii suurt üleolekut näidatud.

Lisaks sellele sai Iker Casillas hakkama oma üheksanda nullimänguga EM-finaalturniiril, mida on suutnud vaid Edwin van der Sar. Hispaanlastele oli tiitel kolmandaks Euroopa tiitliks, sama on ette näidata vaid Saksamaal.