Voolaid kiitis raske viigimängu järel tagumise otsa satse: meil ei ole hetkel kergeid mänge (Žuravljov: tegime kõik, mis suutsime) (0)

Karel Voolaid. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid sõnas peale JK Narva Transiga tehtud 1:1 viigimängu, et mängijatele suuri etteheiteid ta tegema ei hakkaks. Külaliste loots tõdes, et hetkel pole Paidel kergeid mänge olnud. Transi poolkaitsja Jegor Žuravljovi sõnul oli kõige olulisem meeskonna tahe.

Avapoolajal jäid puurid puhtaks ning Karel Voolaidi sõnul oligi oluline üle rääkida just see, kuidas meeskond ründefaasis toimetada võiks. "Eks meil oli vaja rünnaku ülesehitusel natuke korrigeerida oma käike. Poolaja lõpus distsipliin veidi kadus ja Narva sai meie lohakusest oma selliseid häid poolvõimalusi, mõned isegi päris head momendid," meenutas ta.

"Teine poolaeg olime natuke rahulikumad. Saime kontrolli kätte. Mingi moment oli Narval päris raske, olid oma poole peal ja väsinud ka. Aga jälle selline sarnane käekiri: kas siis väsimus hakkas tunda andma nagu esimese poolaja lõpu poole. Mingid otsused järjest ei olnud nii ladusad palliga ja Narva sai sealt oma momendi kätte. Tõenäoliselt kas nende vahetustega väikese mingisuguse momentumi saime, tulime mängu tagasi, saime head momendid. Tuleb ühtepidi rahul olla, et selle viigi kätte saime, ja kindlasti oleme väga pettunud, et ei suutnud ära realiseerida penaltit."

Suvekuumuse või väljaku taha paidekad pugeda ei taha. "Me ei ole sellest väga rääkinud. Eks seda kuuma on juba tükk aega olnud ja meil on trennid olnud lõunaaegadel juba pikalt, et me ei poe selle taha. Tegelikult väljakut kasteti. Ta oli pehme, arvestades olusid, väga heas seisus praegu. See on ju võrdne olukord. Narva mängis samamoodi Tartuga nädala sees, nagu meiegi, et mingit eelist siin kummalegi ma anda ei taha.

REKLAAM

Aga ma arvan, et meie pingilt tuli natukene seda energiat või väikest särtsu juurde, et jaksasime lõpus veidikene rohkem. Eks selliste väikeste detailidega mäng. Narva on küll pikalt võiduta, eks nad otsivad oma sellist lahendust, kas nüüd rohkem taga lukku panna või siis rünnata rõõmsamalt. Täna tegid nad panuse rohkem sellele, et kaitse oleks neil korras. Uus keskkaitsja on ka korralik täiendus neil, väga raske oli neid murda ja häid momente luua täna.

Raske on suuri etteheiteid mängijatele teha. Kui sellised üksikud individuaalsed eksimused sisse tulevad, siis ei saa mängijaid päris nagu süüdistada. Näiteks [Hindrek] Ojamaa on ilusti mängu tagasi tulnud, lihtsalt väsimuse pealt tulid need eksimused."

Rääkides eemale jäänud mängijatest, siis sõnas Voolaid, et see on lihtsalt jalgpalli üks osa. "Ragnar [Klavan] ja Sergei [Mošnikov] on natuke kaugemal nii-öelda, aga eks me alati igatseme ju kõiki mängijaid. Aga see on paratamatult jalgpalli üks osa. Kui on mängukeelud või väikesed vigastused, neid on igal võistkonnal. Oli ka Narval periood tagasi, kui polnud praktiliselt mängijaidki. Küll me saame hakkama. Veelkord, meil on hea ja pikk pink. Selge see, et iga kvaliteetne mängija annab meile midagi juurde, aga täna olid meil kõik võimalused seda mängu oma kasuks kallutada. Eemalolijate taha pugeda ei tahaks," sõnas Paide peatreener.

Järgmistel nädalatel peab Paide Linnameeskond euromänge Tbilisi Dinamoga. Neile vastasseisudele hakatakse mõtlema Premium liiga madinate järel. "Kuna meie mängude seeriad olid nii tihedad, siis oleks ebaprofessionaalne hakata mõtlema enne Tbilisi Dinamo peale, kui on Legioni ja Narvaga mängitud," selgitas Voolaid.

"Eks meil kindlasti omad võimalused on. Gruusia kõrgliiga tase on kohati kõrgem, aga ma arvan, et üldiselt sellel tasemel võistkonnaga Paidel on kindlasti võimalus esimese ringis. Teeme kõik selleks, et hea analüüs teha ja võistkonda neljapäevaks hästi ette valmistada."

Kas Trans ning eelmises voorus vastas olnud Tallinna JK Legion olid head proovikivid enne minekut? "Noh, ei ole vahet. Enne seda oli ka Kuressaare. Kindlasti see mängu olemus või dünaamika tuleb teine. Tõenäoliselt nad kodus ikkagi tunnetavad ennast rohkem favoriidina. Meil oli Kuressaarega, Legioniga ja Narvaga nagu selline võidukohustus. Nüüd Tbilisiga tuleb veidi teine mäng.

See, et need mängud olid keerulised, pidime kõvasti pingutama ja oma parimat välja panema, selles mõttes saime head sparringud. Eesti liigas minu arvates paljud võistkonnad teevad kõik selleks, et nemad ka tabelis kohta parandaksid. On see Legion või Narva või Vaprus või Kuressaare, ei ole vahet. Kõik praegu pingutavad ja rabelevad. Meil ei ole kergeid mänge hetkel," tõdes Voolaid lõpetuseks.

***

Vajaliku punkti teeninud Narva Transi poolkaitsja Jegor Žuravljovi sõnul oli võidutahe üüratu. "Me tahtsime väga võita, aga kahjuks ei suutnud. Tahtsime lihtsalt ja tegime kõik, mis suutsime. See oli väga raske mäng, sest ilm on väga soe ja eelmine mäng oli kolm päeva tagasi. Väga raske on mängida nii palju lühikese aja jooksul," tegi ta algust.

Poolkaitsja sõnul oli mängule raske tulla ka teadmisega, et viimane võidurõõm jääb aprillikuusse. Teisalt sõnas ta, et see andis tahet juurde. Kas loodetud võit tuleb järgmisel nädalal Pärnu JK Vapruse vastu? "Arvan, et jah.  Näitasime väga head mängu ja arvan, et järgmisel mängul me suudame seda," on mängumees kindel.

Kuigi Transi ei saa järgmises voorus aidata Deniss Dedetško ja Kevin Aloe, siis seda Žuravljovi ülemäära suureks murekohaks ei pea. Ta meenutas, et selle probleemiga pisteti rinda ka hooaja esimeses pooles. "Meil on mängijaid, kes saavad mängida nendel positsioonidel. Ma arvan, et me leiame need mängijad," lõpetas ta.

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK