Võõrsil teravalt sähviv välk lõi nüüd ka Kollasesse Allveelaeva (0)

Rayo Vallecano pani Villarreali osavalt selili. Foto: Scanpix / AFP / Jose Jordan

Hispaania kõrgliigas ei luba tippudel end mugavalt tunda Rayo Vallecano, alistades võõrsil 1:0 Villarreali.

Rayo seitsmemänguline löömatu seeria, mille käigus tehti tuul alla ka Real Madridile, sai jaanuaris küll Betisilt ja Sociedadilt vastu võetud kaotustega otsa, aga nüüd näidati jälle, et ollakse võimelised ka suuremaid hammustama. Avapoolajal hoidis külalisi pinnal peamiselt makedoonlasest väravavahi Stole Dimitrievski hea tegutsemine, kuid poolaja parim võimalus avanes just neil - Pathe Ciss kiirustas siiski kannalöögiga ja kogenud Pepe Reina puudumise tõttu La Ligas debüteerinud 20-aastane taanlasest väravavaht Filip Jörgensen püüdis.

Teisel poolajal riivas Alberto Moreno löök korra külaliste värava põiklatti, murrang saabus aga 70. minutil. Rayo mängis karistuslöögi kiirelt lahti, võõrustajate kaitseliin magas maha Sergio Camello spurdi ning kohavalikuga hätta jäänud Jörgensen lubas pallil selja taha lipsata. Allesjäänud paarikümne minuti jooksul ei õnnestunud Villarrealil Dimitrievskit üle mängida ja neljandale kohale tõusmise võimalus libises kodumeeskonnal käest.

Viie esimese kohtumisega võõrsilt ainult neli punkti korjanud Rayo on järgmises viies mängus löömatuna püsinud, korjates võõralt väljakult kolm võitu ja kaks viiki. Liigatabelis trügiti Villarreali ja Real Betisi kannule, viimast Meistrite liiga kohta hoidvast Atleticost jäädakse samuti maha ainult viie punktiga.

Villarreal - Rayo Vallecano 0:1 (0:0)