West Ham seljatas südi Derby ja sõidab külla vanale vaenlasele (+ kõik järgmise ringi paarid) (0)

West Ham ei pääse karikavõistlustel kuidagi Manchester Unitedist. Foto: Scanpix / Reuters / Molly Darlington

Inglismaa karikasarjas pääses neljandast ringist edasi West Ham United, alistades mullu rahalistesse raskustesse sattunud ja tugevuselt kolmandasse liigasse kukutatud Derby County võõrsil 2:0.

Skoori avas juba 10. minutil Jarrod Bowen ja külaliste napi eduseisul mindi ka puhkama. Teist poolaega oli mängitud vaid neli minutit, kui Bowen jälle jooksu pääses, tema tsenderdus võttis kaitsja peast rikošeti ja langes sobivalt ette Michail Antoniole, kes kasvatas pealinlaste edu kaheväravaliseks.

Enne kohtumise algust loositi ka viienda ringi ehk kaheksandikfinaalide paarid. West Ham peab järgmises ringis sõitma Old Traffordile, et külastada Manchester Unitedit. Loosi tahtel on tegu juba kolmanda järjestikuse hooajaga, mil need meeskonnad karikasarjas vastamisi lähevad. Tunamullu mängiti samuti FA Cupi viiendas ringis ja siis võitis Manchesteri klubi lisaajaväravast 1:0, eelmisel hooajal võttis West Ham aga liigakarikasarjas samuti 1:0 tulemusega revanši.

Neljandas ringis Arsenali alistamisega suuroosikuks kerkinud Manchester City mängib võõrsil Bristol Cityga, neljandas ringis karikakaitsja Liverpooli välja lükanud Brighton samuti võõrsil Stoke'iga. Kõrgliigaklubidest võib teoks saada ka Leedsi ja Fulhami duell, kuid viimased peavad enne alistama korduskohtumises Sunderlandi.

Ainsa konkurentsi jäänud viienda liiga klubina nädalavahetusel suurüllatusele lähedal olnud Wrexham, kes lasi esiliigameeskonnal Sheffield Unitedil viigistada alles viiendal üleminutil, on kordusmängu edu korral võimalik rinda pista tõeliste tippudega, sest loos tõi neile vastaseks Tottenhami. Lõplike paaride selgumiseni läheb siiski veel aega, sest ühtekokku tuleb viimaste edasipääsejate väljaselgitamiseks pidada tervelt kuus korduskohtumist.