Zahovaiko: ootan rünnakul kõigilt mängijatelt enamat (6)

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskond sai Premium liiga 25. voorus hooaja neljanda kaotuse, kui läks teise poolaja alguses Nõmme Kalju vastu küll 2:1 juhtima, aga lubas võõrustajatel seejärel kaks väravat vastu lüüa, mis andis nõmmekatele 3:2 võidu.

Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko kahetses kohtumise järel eelkõige teise poolaja keskpaika, kus tema meeskonnal avanesid mitmed võimalused kolmanda värava löömiseks, mis aga ei õnnestunud.

"Kaljul ei olnud midagi kaotada ja võis eeldada, et nad tulevad võidu peale mängima. Teise poolaja keskel hakkasid mõlemad lahtisemalt mängima. Mingil hetkel olime meie juhtivamas rollis ja ajasime taga kolmandat väravat, mis toonuks ilmselt lõpp-punkti. Aga väikeste rumaluste tõttu tekkisid pallikaotused ja Kalju sai hoogu juurde. Kahju, et täna läks nii, aga me üritasime," sõnas Zahovaiko.

Paide peatreeneri märkis, et ründemäng polnud oodatud tasemel. "Ootused on kõrgemad. Ründefaasis individuaalses panustamises ootan mängijatelt enamat. Kõigilt. Nad on enamaks võimelised ja usun, et teavad seda ka ise. Tahaksin näha initsiatiivi enda peale võtmist ründekolmandikul. Treeningutel on see enesekindlus olemas, mängudes võiks see olla vähe paremal tasemel.

REKLAAM

Enesekindlus kasvab läbi tahtmise. Kui tahad ja rohkem jooksed ja üritad, siis tulevad võimalused ja enesekindlus kasvab. Henri [Anier] polnud täna omas heas mahlas. Teda segas väike haigestumine ja ei saanud korralikult trenni teha. Eks see segas teda. Aga teame tema võimeid ja loodame, et ta mäng paraneb. See on meie võistkonna jaoks väga oluline," rääkis Zahovaiko.

Paide juhendaja nõustus, et tema meeskonna reaalne siht on nüüd kolmanda koha kaitsmine. "Flora ja Levadia püüdmine ei sõltu enam meist, vaid nemad peavad ka kuskil komistama hakkama. Samas mine sa tea – üsna palju mänge on veel ees. Kindlasti tahame hoida kinni kolmandast kohast, mis on nüüd meie miinimumeesmärk. Proovime selle ellu viia."

Paide kohtub järgmisel nädalavahetusel kodus Narva Transiga. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
6 kommentaari

IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
Slava endale ka sama kõrgeid ootusi seab?
V V   •  
(91.129.98.***)
mina ootan peatreeneri vahetust.

Paraku olema Slavaga ühes paadis: nii nagu mina ei oska peatreenerit vahetada, ei oska tema mängijatest meeskonda vorpida.
elx   •  
(82.131.16.***)
Sa lööd kaks väravat ja lased endale lüüa kolm ning arvad, et asi on ründemängus?
Fussball   •  
(46.131.44.***)
Zahovaiko ootame teilt ka rohkem ! ;)
peeter sai   •  
(86.110.44.***)
Paide peatreeneril on ajud kokku jooksnud, huvitav et klubi juhid seda ei märka. ta ei tea enam mida teha, et sats mängima panna, tema ründekolmik ei jää millegiga maha ei florast ega levadiast, võiks isegi olla parem, aga treeneril ei paista olevat ühtki konkreetset ideed ega taktikalist lahendust kuidas palli saaks ründajatele nii toimetada, et nad sellega ka midagi asjalikku ning resultatiivset ette suudaks võtta. jalkast arusaav vaatleja näeb ju millised suvalised pallid ülesse v üle kasti lendavad, see on ju täiesti juhuslik lahmimine, mitte ründjate otsimine, et nende tugevused esile pääseksid, ime isegi et anier on selle juhusliku, iseenesest juhtuva taktika juures suutnud nii palju ära lüüa, ehk oleks ta treeneri roll neid motiveerida ning otsida lahendusi; mis aitaks olla veel resultatiivsem, ehk et nõrkusi tuleks otsida ja parandada mängu üles ehitamise faasist, aga see on peaatreenerile juba ju liiga suur pähkel.
Kane   •  
(85.76.36.***)
Keskväli on oluline lüli! Tööloomad eriti.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK