Deja vu'd täis jalgpalliõhtu: Hispaania alistas väravatesajus lisaajal Horvaatia, Šveits kukutas penaltiseerias maailmameistri! (0)

Kas Prantsusmaa jõuab veerandfinaali? Foto: Scanpix / AFP / Franck Fife

Täna selguvad järgmised veerandfinalistid. Esimeses mängus väljus väravatesajust võitjana Hispaania, teises suutis eeldatav autsaider Šveits penaltiseerias kukutada Prantsusmaa.

Hispaania ja Horvaatia mäng algas väga uinutavalt, kuid Unai Simoni totaalne prohmakas 20. minutil äratas kõik üles. Nimelt suutis ta lasta Pedri tagasisöödu üle enda jala väravasse. 38. minutil vastas Hispaania, kui täpne oli Pablo Sarabia.

Cesar Azpilicueta 57. ja Ferran Torrese 77. minuti väravad viisid Hispaania 3:1 ette. Tundus, et hispaanlased sammuvadki kindlalt edasi veerandfinaali, kuid horvaadid suutsid mängu lõpu pea peale pöörata. 85. minutil sahistas väravavõrku Mislav Oršic ja teisel üleminutil suunas peaga palli hispaanlaste võrku Mario Pašalic.

Lisaajal otsustas Pürenee poolsaare meeskond asja siiski ära, kui 100. ja 103. minutil skoorisid vastavalt Alvaro Morata ja Mikel Oyarzabal, viies Hispaania 5:3 võiduga veerandfinaali.

Valitsev maailmameister Prantsusmaa kindlustas koha kaheksandikfinaalis peale 1:1 viiki Ungariga, mis oli prantslaste alagrupifaasi teine mäng. Esimeses mängus võideti Saksamaad 1:0 ning viimases mängus mängiti Portugaliga 2:2 viiki. Šveits pääses oma alagrupist edasi kolmanda kohaga, kui esimeses mängus mängiti Walesiga 1:1 viiki, teises mängus kaotati Itaaliale kindlalt 0:3 ning viimases mängus alistati Türgi 3:1.

Šveits haaras veerandtunni järel Haris Seferovici väravast eduseisu ning 55. minutil oli neil hiilgav võimalus asuda juba kahe väravaga ette, kuid Ricardo Rodriguez jättis penalti realiseerimata. Neli minutit hiljem olid tuuled aga pöördunud ja tablool Karim Benzema kahe kiire värava järel Prantsusmaa 2:1 eduseis.

Veerand tundi enne normaalaja lõppu lõi Paul Pogba prantslaste kolmanda ning paistis, et mäng ongi tehtud. Šveitslased arvasid aga teisiti - 81. minutil lõi oma teise Seferovic ning normaalaja viimasel, 90. minutil lõi vahetusest sekkunud Mario Gavranovic majja viigi.

Lisaajal rohkem väravaid ei löödud ning vastu tuli penaltiseeria. Esimese üheksa lööja löögid lõpetasid oma tee võrgus, kuid prantslaste viimase mehe, maailma parimaks jalgpalluriks peetava Kylian Mbappe 11 meetri karistuslöögi suutis Yann Sommer tõrjuda ning šveitslased sellega veerandfinaali viia.