Kris Ilves | Hümnid ruulivad, aga kaasalaulmine ei ole kohustuslik (0)

Itaalia koondise mängijad laulavad rahvushümni. Foto: Scanpix / Ettore Ferrari / POOL / AFP

Soccernet.ee EM 2020 finaalturniiri LIVE-ülekanded algavad toimetajate tervituste ja meeskondade koosseisudega, millele järgnevad arutelud, kas treenerid tegid õige valiku või mitte. Lugejad ennustavad lõppskoori ja kuulavad/vaatavad, kas ja kuidas jalgpallurid rahvushümni kaasa laulavad.

Ka mina ennustan skoori, kuigi sõbraliigades mul kõige paremini ei lähe. 15 mängu on peetud ja ainult kaks olen õigesti ennustanud (Türgi - Itaalia 0:3, Ungari - Portugal 0:3). Mõnikord ennustan ka LIVE-ülekandes, aga mitte kogu aeg. Kui lugejad küsivad, ennustan alati. See on ju lahe.

Samamoodi on lahe arutleda: kas Gareth Southgate'il on vaja nii palju paremkaitsjaid ja kas Kieran Trippier peab mängima vasakkaitses, kui koondise nimekirjas on lõppenud klubihooajal säranud Ben Chilwell ja Luke Shaw? Miks ei saanud Chilwell avamängus Horvaatia vastu isegi pingile? Kui mängu eel tekivad sellised küsimused, siis on ka endal mängu huvitavam jälgida. Ja lõpuks saame öelda, et Southgate tegi õige valiku, sest Inglismaa sai 1:0 võidu ja kolm punkti.

Ja nüüd rahvushümnid. Ma jälgisin sajandi algul noore poisina väga palju vormel 1 sarja, kui Michael Schumacher domineeris. Mulle meeldis, et Schumacher aina võitis ja võitis, sest siis lasti auhinnatseremoonial Schumacheri auks Saksamaa ja Ferrari auks Itaalia hümni. Ferrari mehaanikud laulsid riigi hümni südamest kaasa, täpselt nagu Itaalia jalgpallurid enne koondisemänge.

REKLAAM

Kuna Ferrari meeskond võidab viimasel ajal vormel 1 sarjas pigem harva, pean leppima Itaalia jalgpallikoondisega. Mulle väga meeldib Itaalia hümn ja kuidas jalgpallurid seda kaasa laulavad. Mul on väga kahju, kui itaallased jäävad suurturniirilt eemale, nagu juhtus kolm aastat tagasi maailmameistrivõistlustel. Kui see juhtub, siis suurturniir pole minu jaoks täiuslik. Ma ei ole Itaalia koondise suur fänn, aga olen Itaalia hümni ja Itaalia mängijate fänn.

Oleme tänavusel turniiril näinud, et mõned mängijad ei laula oma riigi hümni kaasa, mõned laulavad. Oleme sama näinud ka Eesti koondise mängudel. Hümni kaasa laulmine ei ole kohustuslik ja minu jaoks on mõistetav, kui mängijad otsustavad mitte laulda.

Võib-olla nad keskenduvad mänguks ja kaasalaulmine segab keskendumist? Võib-olla nad lihtsalt ei taha laulda? Aga võib-olla annab kaasalaulmine mõnele mängijale hoopis lisajõudu? Ma arvan, et las igaüks otsustab ise, kas ta laulab hümni kaasa või kui kõvasti ta laulab. Jah, mulle meeldib, kui lauldakse, aga meie kui jalgpallisõbrad peaksime austama ka seda, kui ei laulda.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK