Rasmus Voolaid | Joogid sulle, raha mulle (1)

Ronaldo ees oli pressikonverentsil vaid veepudel. Foto: Scanpix / Handout via REUTERS

Ei teagi, kas sel EM-il on Cristiano Ronaldoga seoses räägitud rohkem jalgpallist või saagast ühe teatud miljardifirma toodetava joogi osas. Ronaldo mõte oli üllas, aga vaevalt ta selliste tagajärgedega tegu planeeris.

Ronaldo on ilmselt üks maailma tervislikumaid inimesi või siis vähemalt jalgpallureid. Kuuldavasti kuulub härra päevaplaani mitu treeningut, kuus toidukorda ja viis uinakut. Ka tema pole perfektne ja on tunnistanud, et vahepeal sööb ta pojaga pitsat, aga seda ikka pigem harva. Seega pole üllatus, et ta eelistab Coca-Colale vett. Ometi tekitas Ronaldo käitumine pressikonverentsil, kus ta kaks Coca-Cola pudelit laualt eemaldas, tormi veeklaasis. Panite tähele? Just nimelt VEEklaasis.

Ajastul, kus sellised sündmused jõuavad minutitega sotsiaalmeediasse, ei kulunud kaua, kuni tegudel olid ka reaalsed tagajärjed. The Guardiani sõnul kukkus Coca-Cola aktsia otseselt Ronaldo tembu tagajärjel 1,6 protsenti ehk kogu firma väärtus langes neli miljardit. Ühe ööga.

Ronaldole on järgnenud mitmed jalgpallurid, kes pressikonverentsidel seda kuidagi endale sobivalt ära proovinud kasutada. Võib vaielda, et ka näiteks Paul Pogba käitumine, kus ta eemaldas laualt Heinekeni õllepudeli, oli pigem instinktiivne, mitte turundustrikk. Ta on moslem ja seega ei joo alkoholi. Jook oli küll alkoholivaba, aga ilmselgelt seostub Heinekeni pudeli nägemisega kõigile eeskätt alkohol.

REKLAAM

Ja siis on mitmed jalgpallurid, kelle käitumine ei mõju enam moraali lugemisena või tervislike eluviiside propageerimisega, vaid turundusena. Andri Jarmolenko keskendus pressikonverentsil juba pulli tegemisele, kui tõstis enda ette nii Coca-Cola kui ka Heinekeni pudelid.

Midagi sarnast proovis ansambel Kuldne Trio juba 80. aastate teises pooles, kui lauldi turuleti taga "Kurgid sulle, raha mulle! Sulle, mulle, mulle, sulle, sulle, mulle."

Turuleti taga kastid kurke täis
kurgimüüja laulab: Ostke kurke häid!
Kurgid sulle, raha mulle
sulle, mulle, mulle, sulle, sulle, mulle

Sama mulje jääb mõeldes neile jalgpalluritele, kes Ronaldo ja Pogba tuules purjetavad. See on rohkem tervislike eluviiside taustal iseenda promomine. Joogid sulle, raha mulle. 

Juba ongi Forbes teada andnud, et UEFA on käskinud kõigil osalevatel koondistel sponsoreid austada. Vastasel juhul võib ees oodata rahatrahv. Ehk aga tasuks neil veel täpsemalt läbi mõelda, milliseid sponsoreid enda üritustele valida? Kas Coca-Cola ja suhkrujoogid käivad spordiüritustega kokku? Näiteks McDonald's oli EM-ide toetaja alates 1992. aastast, aga tänavu enam mitte.

1 kommentaar

humorist   •  
(213.180.19.***)
Jalgpall pidi fännidele olema ning jalgpallurid toetavad fännide head tervist, mitte tervisele kahjulikke tooteid. :)

Võite veel mõelda nendele ettevõtetele, mis on seotud kuritegudega:
x Qatar Airways -> Qatar -> terrorismiga seosed ning Qatar 2022 MM korruptsioon + orjatööjõu kasutamine -> suur hukkunute arv ehitusel. Amoraalne.
x Gazprom -> Vene riiklik nafta ja gaasi tootja -> Venemaal vähemuste venestamine, oppositsiooni tagakiusamine, Krimm, Ida-Ukraina. Amoraalne.
x Hiina diktatuur -> vähemuste tagakiusamine -> uiguuride otsene genotsiid. Hiina ettevõtteid on väga palju üritusel. Amoraalne.

UEFA käitus superliiga temaatika ajal kui midagi ehedat, ausat, mis teeb kõike jalgpalli ja fännide heaks. Tegelikuses on mingisugune kildkond maailma armastatuima spordiala lihtsalt endale omastanud ja tegeleb selle müügiga amoraalsetele riikidele/ettevõtetele.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK