3 parimat: EM-i sünnid ja taassünnid (0)

Kalvin Phillips. Foto: Scanpix / Glyn Kirk / Pool / Photo via AP

EM-finaalturniiri teine alagrupivoor on alanud, aga tõmbame veel esimese lõplikult kokku. Eile keskendusime A-, B- ja C-alagrupile, täna vaatame, et kelle täht D-, E- ja F-grupis eriti eredalt särama lõi.

Tähed ei ole esitatud paremuse järjekorras. Nimekiri kaasab pigem mehi, kes ületavad ennast ja üllatavad vaatajaid, kelle jaoks on tegu võimaliku läbimurdega.

Täht #1: Kalvin Phillips - Inglismaa (D-alagrupp)

Oleks EM-finaalturniir toimunud õigeaegselt ehk eelmisel suvel, siis oleks olnud palju asju teisiti. Näiteks poleks Inglismaa koondises olnud jalgpallurit, kes valiti meeskonna avamängu parimaks. Peaasjalikult oleks Kalvin Phillips välja jäänud põhjusel, et eelmiseks suveks polnud tal veel kirjas mitte ühtegi mängu Inglismaa kõrgliigas.

REKLAAM

Phillips hoolib elus kahest asjast - perekonnast ja jalgpallist. Pigem just selles järjekorras. Oma elukaaslasega kohtus ta 14 aastat tagasi, mil ta oli veel 11. Veel päris hiljuti töötas Phillipsi tüdruksõber kahel kohal - hotelli vastuvõtus ja pitsakohviku teenindajana. Inglismaa koondise uus talisman räägib alati võimalusel oma tüdruksõbrast, emast, vanaemast ja isegi vangis istuvast isast. Ta ei häbene seda ja lihtsalt tunnistab, et paps sattus natuke valede inimeste sekka. Tänu poolkaitsja avatusele teame me seda, et kui Kalvin esimest korda isale vanglamüüride vahele helistas, siis kostus taustalt Leedsi hümn "Marching on Together", mille lõpetuseks vanglamüürid seinatagumisest värisema pandi. Leeds United on linna au ja uhkus. Jumal tänatud, et nad tagasi Premier League'is on.

Ja mõistagi meeldib Leedsist pärit Phillipsile jalgpall ning Marcelo Bielsa. "Igal kolmapäeval leiab aset minu elu kõige raskem trenn," meenutas ta kord Sky Sportsile. "Me teeme siis harjutust nimega "mõrvapall". Vähemalt nii kutsuvad seda mängijad, Bielsa jaoks on see tavaline jalgpall. Me mängime viis minutit jalgpalli sada miili tunnis. Kui pall läheb välja, siis keegi abilistest viskab juba uue väljakule. See on ränkraske, aga ka hea, sest ma ei usu, et teised meie intensiivsusega treenivad!"

Foto: Scanpix / Petr Josek / POOL / EPA

Täht #2: Patrik Schick - Tšehhi (D-alagrupp)

Hispaania ja Itaalia jalgpalliga vähegi kursis olevad inimesed peaks teadma Monchit, legendaarset spordidirektorit. Praegu toimetab ta taas Sevillas, aga vahepeal töötas paar hooaega ka AS Romas. Sisuliselt on ta spordidirektorite maailmas midagi sarnast nagu on peatreenerite omas Jose Mourinho, Pep Guardiola või Jürgen Klopp.

Ja kui Roma 2017. aastal Juventuse nina alt Patrik Schicki endale näppas, siis võis Monchi rusikaga vastu rinda taguda. "Ma olen töötanud spordidirektorina 17 aastat, aga selle üleminekuga tegin ma enim tööd ja tunnen kõige suuremat uhkust. Schick on üks maailma talendikamaid noormängijaid. Oleme rahul, et ta valis Roma," kuulutas ta tollel pressikonverentsil.

Kahe hooajaga lõi Schick Romas aga vaid kaheksa väravat ja siirdus seejärel Saksamaale, kus on numbrid kasvanud. Erinevate traumade tõttu pole ta oma talendist veel maksimumi kätte saanud, aga kõik teavad, et selles mehes on veel palju sees. Eriti hästi teab seda nüüd David Marshall, kelle selja taha ta 45 meetrilt puraka saatis.

Foto: Scanpix / Lukas Barth Tuttas / Pool via REUTERS

Täht #3: Paul Pogba - Prantsusmaa (F-alagrupp)

On kaks Paul Pogbat. Üks mängib Manchester Unitedis ja saab sealt palka. Teine teeb seda oma vabast tahtest Prantsusmaa koondises. Unitedi Pogba võib aeg-ajalt täitsa sähvatada, aga pigem paneb fännid pettumusest käsi laiutama. Prantsusmaa Pogba ei vea kunagi alt.

"Kui ma näen Paul Pogbat nii mängimas, siis ma mõtlen, et mida ta ometi kõik see aasta Manchester Unitedis teinud on. Ta jättis mulje, et see on nagu lapsemäng. See oli maailmaklass." Kelle sõnad? 2014. aastal Saksamaaga maailmameistriks tulnud Christoph Krameri omad. Ilmselt mees teab, mida räägib.

Ise on Pogba seda suurt lõhet selgitanud faktiga, et Unitedis nõutakse temalt rohkem kaitsetööle panustamist, aga koondises on tal rünnakul vabamad käed. "Manchesteris on mul selles mõttes vabad käed, et ma võin rünnakul karistusalasse liikuda, aga prioriteet on kaitsmisel," on ta L'Equipe'ile öelnud. Prantsusmaa vajab aga sellist Pogbat, keda ei saa raami suruda. Selline Pogba viis nad kolm aastat tagasi maailmameistriks ja on vägevalt alustanud ka käimasolevat EM-i.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK