Ameeriklaste süüdistus: Katari ja Venemaa MM-id saadi altkäemaksudega (0)

FBI poolt aastaid kestnud juurdlus Katari ning Venemaa MM-i korraldusõiguste osas jõudis ametliku süüdistuseni.

2010. aastal valiti Venemaa (Inglismaa ees) 2018. aasta ning Katar (USA ees) 2022. aasta maailmameistrivõistluste korraldajariigiks. USA justiitsministeerium teatas juurdluse algusest 2015. aasta kevadel ning Zürichi hotellis korraldatud reidiga arreteeriti toona mitmed prominentsed FIFA juhtfiguurid.

Pikaaegne alaliidu president Sepp Blatter pani seejärel oma ameti maha ning erinevate korruptsioonikuritegudega on USA prokuratuuri poolt süüdistuse saanud 42 inimest, kellest süüdi on end tunnistand 26. Enamik neist süüdistustest on aga seotud olnud kas teleõigustega või muude korruptsiooniaktidega.

FIFA enda juurdlus kahe MM-i korraldusõiguste osas jõudis lõpule 2017. aastal ning see mõistis nii Katari kui ka Venemaa õigeks. Samas tunnistasid Alejandro Burzaco ja endine Argentina jalgpalliliidu juht Julio Grondona samal aastal , et neile maksti pistist Katari poolt hääletamise eest.

REKLAAM

Nüüd tulid ameeriklased lõpuks välja seni oma kõige põhjalikuma süüdistusega, mille järgi tegid kümme aastat tagasi isikliku finantsilise kasu järgi oma otsuse mitmed FIFA täitevkomitee liikmed. Lisaks omandas Fox illegaalsel teel turniiride näitamisõigused Ameerika Ühendriikide pinnal.

Endine Lõuna-Ameerika alaliidu Conmeboli president, mullu kodumaal Paraguays koduarestis viibides siit ilmast lahkunud Nicolas Leoz ja endine Brasiilia jalgpalliliidu juht Ricardo Teixeira andsid rahasumma eest oma hääle Katarile, Trinidad ja Tobago pikaaegsele julgeolekuministrile ning endisele FIFA asepresidendile Jack Warnerile maksti Venemaale hääle õiguse andmise eest üle nelja miljoni euro, nagu ka Guatemala jalgpalli endisele juhile Rafael Salguerole.

"Sahkerdamine ja altkäemaksud on rahvusvahelisse jalgpalli sügavalt sisse juurdunud ning olnud kümnendeid tavaline praktika," lausus FBI asedirektor William Sweeney. "FBI uurib ebaseaduslikke kokkuleppeid ning tagatoadiile, mis on peidetud jalgpalliürituste, staadionite ning turundusevaldkonna lepingute taha. Esimesed avalikud süüdistused ulatuvad tagasi 2015. aastasse. See peaks illustreerima kõigile, kes üritavad korruptiivsel teel miljoneid teenida, et me tuleme ja leiame teid üles."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK