Eesti U17 eksis penaltil ja Läti käest tuli napp kaotus (Hopp: suur pettumus) (0)

Eesti U17 alustas täna Leedus Klaipedas toimuvat Balti turniiri kohtumisega Läti vastu. Kuigi Eestil avanes otsustavatel minutitel võimalus kohtumine penaltist viigistada, jäädi siiski lõunanaabritele alla 0:1, teatas EJL.

Mängu ainsa tabamuse eest hoolitses 19. minutil vastaste kapten Jekabs Laguns. Eesti koondisel õnnestus teenida kohtumise lõpus penalti, kuid Artjom Komlov ei suutnud seda 77. minutil realiseerida.

„Kindlasti suur pettumus, sest tegu oli nii-öelda ebavajaliku kaotusega," tõdes koondise peatreener Lars Hopp pärast kohtumist. "Värav tuli individuaalsest eksimusest ja mängu lõpus veel penalti ka, mida sisse ei löönud. Pigem andsime ise selle mängu käest."

„Nüüd on vaja loomulikult keskenduda homsele mängule – kui homme Soomet võidame, siis on ju kõik jälle lahtine. Tänasest kaotusest on vaja üle saada ning homme platsile värsked jalad saata. Täna oli näha mõnenädalasest pausist tingitud mängupraktika puudust, aga otseselt poiste tahtele mul etteheiteid pole. See on hea vundament, aga jalgpall on siiski mäng tulemusele, nii et loodame järgmises kahes mängus parema resultaadi saada.“

Tänasest esimeses kohtumises alistas Soome 3:2 Leedu.

Eesti jaoks jätkub turniir homme, kui Klaipedas kohtutakse kell 13 algavas mängus Soomega. Eesti – Leedu mäng toimub Palanga linnastaadionil reedel, 29. juunil kell 11.

Eesti - Läti 0:1 (0:1)