Esimesed jõuproovid: PSG viigistas läbi õnne Sevillaga, City ja Chelsea kukutasid esiliigasatsid (0)

Mauro Icardi (pildil) sai küll värava kirja, kuid võitu see ei toonud. Foto: Scanpix / Patricia de Melo Moreira / AFP

Kui Eestis mängiti täna ülioluline Meistrite liiga eelvooru kohtumine, siis mujal maailmas proovisid mitmed tipud kätt treeningmatšides. Võidu said teiste seas kirja nii Londoni Chelsea, kui ka Manchester City. Õhtu põnevaim duell Sevilla ja PSG vahel kulmineerus 2:2 viigiga.

Ainus kohtumine, kus läksid vastamisi kaks kõrgliigade tipus pallivat võistkonda (omavahel mängisid ka La Liga tiimid Granada ja Espanyol), toimus Sevilla kodustaadionil. Duell kahe klubi vahel, kes riistasid viimati mõõgad 2010. aastal Euroopa liigas - tol korral võitsid prantslased 4:2 ja 1:0 - algas kompavalt ning esialgu ühtegi sajaprotsendilist olukorda ei tekkinud.

Kõik muutus aga pisut enne poolajavile, kui PSG väravavaht Keylor Navas vastase trahvikastis maha võttis ning sellega neile penalti kinkis. Lööma läks horvaadist raudvara Ivan Rakitic ja hispaanlased läksidki juhtima. Siinkohal tasub mainida, et Pariisi klubi üks suvine ost Gianluigi Donnarumma - kes säras EM-il penaltitõrjetega - täna koosseisu ei kuulunud. Sama sai ka öelda Sergio Ramose ja Georginio Wijnaldumi kohta. Ainuke "uus mees", kes platsile sai oli Milano Interist saabunud Achraf Hakimi.

Teise poolaja alustuseks tõi argentiinlane Mauro Icardi kärmelt viigiseisu tabloole, kuid seegi ei püsinud kaua: vaid kuraditosin minutit hiljem lükas vastaste 23-aastane poolkaitsja palli jällegi võrku - 2:1. Tablool püsis pikalt kodumeeste eduseis, ent lõpus suudeti kõik siiski ülimalt koomiliselt ära käkkida. Nimelt põrkas 88. minutil PSG järjekordne pealelöök kiiprist Sevilla kaitsjateni, kes olid neljakesi mänguvahendi ümber. Siis jäid aga kõik tardunult palli jälgima ja järgmisel hetkel oligi 19-aastane Kenny Nagera nende juurde tormanud ning palli väravasse suunanud.

Pisut nõrgemate konkurentide vastu panid kätt proovile nii Manchester City, Chelsea kui ka Lazio, kes võõrustasid vastavalt Preston North Endi, Bournemouthi (Championship) ja Padovat (Serie C). Nii nagu sõprusmängudele kombeks kasutasid kõik kolm ka ohtralt varumehi ning noormängijaid ehk võidud - või Lazio puhul viik - ei tulnud liialt kindlalt. Ainsa suures jalgpallis endale nime teinud mehena skooris helesiniste Riyad Mahrez, kes alustas täna tipuründes.