FA oli EM-finaalturniiriks sobivate väljakute leidmisega püsti hädas. "Pidime osasid klubisid survestama!" (1)

Inglismaa ja Belgia sõpruskohtumine. Foto: Scanpix / Karl W. Newton / Imago Images

Pisut enam kui kahe nädala pärast avapauku saavat naiste EM-finaalturniiri võõrustatakse kokku kümnel väga erineval staadionil. Seetõttu on FA-d ehk Inglismaa Jalgpalli Liitu kritiseeritud, kuid tegevjuht Mark Bullingham avas probleemi lahates sootuks murettekitavama tahu.

Euroopa parimaid naispallureid võõrustavate staadionite tippude tippu kuuluvad Old Trafford ja Wembley, mis avavad oma uksed vastavalt avamänguks ja finaaliks. Väiksemate kaliibritega madinateks on suurturniiri võõrustama valitud ka Manchester City akadeemia staadion, mis mahutab 7000 pealtvaatajat, ning näiteks 12 tuhandele poolehoidjale mõeldud Rotherham Unitedi koduväljak.

"Mis puutub väljakutesse, siis need valiti 2019. Olles täielikult aus, siis pakkumine tehti igale suuremale staadionile ja linnale, kuid väga vähesed avaldasid soovi korraldada naiste EM-i," avas Bullingham suurturniiri korralduse tagamaid, vahendab väljaanne ESPN.

"Kui arvate, et inimesed käisid meie ustele koputamas sooviga võõrustada kohtumisi, siis nii see polnud. Pidime koguni mõnda klubi ja linna survestama," teatas ta. Olulisemaks pidas ta tõsiasja, et mängudele on müüdud enam kui 430 tuhat piletit: varasem rekord oli 240 000. Niisiis tasuks FA hinnangul võtta suuresti arvesse ka seda, kus oli naiste jalgpall kolm aastat tagasi ning kuhu on tänaseks jõutud.

REKLAAM

Mure juured venivad aprillikuusse, kui Islandi koondislane Sara Björk Gunnarsdottir antud teemal sõna võttis. "Ma olen pisut pettunud osades väljakutes, mis kohtumisi võõrustavad. See on šokeeriv. Sa oled Inglismaal, kus on nii palju staadioneid, ning meile antakse [Manchester] City treeningväljak. See on lihtsalt piinlik!"

Naiste EM-finaalturniiri esimene mäng peetakse 6. juulil, kui vastamisi lähevad Inglismaa ja Austria. ESPN-i andmetel on kohtumist võõrustav Old Trafford välja müüdud.

A-alagruppi kuuluvad Inglismaa, Austria, Norra ja Põhja-Iirimaa. B-alagrupis on vastamisi Saksamaa, Taani, Hispaania ja Soome. C-alagrupi moodustavad Holland, Rootsi, Portugal ja Šveits. D-alagruppi kuuluvad Prantsusmaa, Itaalia, Belgia ja Island.

1 kommentaar

humorist   •  
(213.180.19.***)
Kui mõelda nüüd faktile, et U15 poiste koondised võidavad täiskasvanud naistekoondiseid ning kui näiteks vaatame Inglismaa korraldatud U17 2018 EM staadione, siis tekib küsimus, et mille pärast peaks vähem atraktiivse jalgpalli pärast eraettevõtted tormi jooksma?

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK