Harini punane kaart aitas Akinfejevil võimsat rekordit võiduga tähistada (0)

Igor Akinfejev. Foto: Scanpix / Erik Romanenko / TASS

Moskva CSKA väravavaht Igor Akinfejev (35) tähistas Venemaa kõrgliiga rekordit nullimängu ja võiduga, sellele aitas kaasa Jevgeni Harini punane kaart.

Akinfejev tegi Venemaa kõrgliigas 490. kohtumise, kõik need kohtumised on ta pidanud oma ainsa koduklubi CSKA eest. Varasem rekord (489) kuulus tema endisele klubikaaslasele, keskkaitsjale Sergei Ignaševitšile. Akinfejev on tulnud senise karjääri jooksul kuuekordseks Venemaa meistriks ja võitnud ka ühe UEFA karika.

CSKA alistas kõrgliiga viiendas voorus Groznõi Ahmati 2:0. Endine Infoneti ja Levadia poolkaitsja Harin jättis juba 23. minutil teise kollase kaardi tõttu Ahmati vähemusse. Mõlemad kaardiväärilised vead tegi ta äärel paremkaitsja Mario Fernandese vastu.

Skoori avas peaga 19-aastane vahetusmees Vladislav Jakovlev, kes sai kirja oma profikarjääri esimese värava. Neli minutit hiljem kasvatas CSKA eduseisu madala kauglöögiga Chidera Ejuke.

Peterburi Zenit ja Kaasani Rubin tegid mõlemad viiendas voorus teise järjestikuse 1:1 viigi, lubades ainuliidriks tõusta Moskva Dinamol, kes alistas Jekaterinburgi Urali 1:0. Esinelik (Dinamo, Zenit, Lokomotiv, Rubin) mahub ühe punkti sisse.

Moskva CSKA - Groznõi Ahmat  2:0 (0:0)