Itaalia hiiud topivad Meistrite liiga piletit Atalanta pihku (0)

Roma ja Juventuse viik sobis kõige paremini hoopis Atalantale. Foto: Scanpix / Zuma Press Wire / Fabio Sasso

Euroopa liiga poolfinalist AS Roma peab jätkuvalt kahel rindel pingutama, et uueks hooajaks Meistrite liiga kohta tagada, sest koduses liigamängus lubati Juventusel viigini jõuda ja lepiti vaid ühe punktiga.

Romelu Lukaku viis pealinlased varakult juhtima, aga keskkaitsja Bremer viigistas peagi. Vaatemängulises kohtumises rohkem väravaid ei löödudki, ehkki teise poolaja algul tabas Federico Chiesa posti. Peagi tegi Timothy Weah vea, mille eest Roma leer nõudis talle väga aktiivselt teist kollast kaarti, aga peakohtunik Andrea Colombo jättis selle taskusse. Vähemusse jäämist ennetades võttis Massimiliano Allegri ameeriklase igaks juhuks pingile.

Mile Svilari ja Wojciech Szczesny hea töö postide vahel ei lubanud skooril rohkem kasvada ning 1:1 sobis tõenäoliselt rohkem Juventusele, kelle koht Meistrite liigas on neljandast järjestikusest viigist hoolimata pigem kindel. Viiendal ehk viimasel Meistrite liigasse viival positsioonil asuvale Romale hingab aga kolme punkti kauguselt kuklasse Atalanta, kellel on kaks mängu varuks.

Taas jäi hätta teisel tabelireal asuv Milan, kes lubas külla sõitnud Genoal mõlema poolaja alguses juhtima asuda. Kuigi teise poolaja keskel pöörati kaotusseis mõne minutiga eduks, jäi viimane sõna ikkagi Genoale. Külalised tulid 87. minutil rünnakule ning Mateo Retegui sööst värava ette ja Milani kaitsjate koperdamine tõid viigi tabloole. Tiitlilootuse mõne nädala eest derbis lõplikult minetanud Milan on viimase kuu aja jooksul saanud kuuest mängust kirja vaid kolm viigipunkti, muuhulgas langeti konkurentsist Euroopa liigas.

Tabeli lõpus tegid Empoli ja Frosinone väravateta viigi, mis aitas mõlemat päästvast joonest veel natuke kõrgemale. Suur võimalus oli kolme punktiga turvalisuse poole hüpata Cagliaril, kes juhtis Yerry Mina väravast kodus Lecce vastu pikalt, aga ei pidanud vähemuses siiski lõpuni vastu ja lubas külalistel 1:1 viigivärava lüüa. Hellas Verona kergitas end seevastu 2:1 võiduga Fiorentina üle peaaegu kindlalt püsimajääjate sekka. Kolm vooru enne hooaja lõppu mahuvad meeskonnad kohtadel 14.-19. siiski endiselt vaid viie punkti sisse.

Roma - Juventus 1:1 (1:1)