Kaja Kallas pildiskandaalist: teeb haiget, kui meie koondis sõbrustab Venemaa peatreeneriga ega näe selles probleemi (Karpin: tundsin end Eestis viibides suurepäraselt) (15)

Venemaa koondise peatreener Valeri Karpin. Foto: Scanpix / Didor Sadullojev / Reuters

Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas andis eelmisel nädalal Raadio 4-le intervjuu, milles kommenteeris enne aastavahetust tekkinud pildiskandaali, mille keskmes on praegused ja endised Eesti koondislased, kes viibisid samas lauas Venemaa koondise peatreeneri Valeri Karpiniga.

Kallas lausus, et tema meelest ei ole Karpiniga samas lauas istunud jalgpallurid siiani mõistnud, mis paljudele inimestele muret tekitas. "Meie koondis sõbrustab Venemaa koondise peatreeneriga ja teeb näo, et sellest ei ole midagi - just see teebki haiget. Minu arust ei mõistnud need mängijad, et nad on samuti nii-öelda pehme jõu instrumendid," sõnas peaminister.

Saatejuht Andrei Titov märkis, et jalgpallurid rääkisid Karpiniga enda sõnul vaid spordist, poliitikateemat aga ei puudutatud. "Mulle tundubki just nimelt see imelik, et nad poliitikast ei rääkinud, justkui midagi polekski lahti. Venemaa on algatanud Euroopas täiemahulise sõja. Kuidas saab sellest mööda vaadata, kuidas saab teha nägu, et midagi pole juhtunud?" imestas Kallas.

Esimest korda kommenteeris pildiskandaali ka Karpin ise, kes lausus telekanalis Matš TV, et see on puhtalt poliitiline teema. "Saan inimesi rahustada - viibisin Eestis terve kuu ja võin täie kindlusega öelda, et see kõik on puhtalt poliitiline teema. Ja see ei peegelda mitte mingil tasandil kõike seda, mis puudutab minu sealviibimist, minu perekonda ja üleüldse venelaste elu Eestis. Ma ei räägi eesti keelt, oskan ainult vene keelt, aga kõik eestlased lülitusid minuga suheldes ümber vene keelele. Ma ei tundnud kordagi mingit kõõrdpilku ega midagi muud, mulle sooviti hoopis edu. Tundsin ja tunnen end seal suurepäraselt," vahendab Karpini sõnu rus.err.ee.

REKLAAM

SEOTUD LOOD
15 kommentaari

jkj   •  
(84.50.124.***)
Kui nüüd ridade vahelt lugeda, siis on näha, et Karpin räägib, et Eestis venelasi ei diskrimineerita, erinevalt mis venemaa telekas räägitakse. Lugedes tema väljaütlemisi peale sõja algust on näha, et ta ei toeta seda sõda. Paar artiklit olen leidnud, kui see kammajaa meil siin pihta hakkas.
IUdutuli   •  
(80.235.113.***)
Umbes kõige positiivsem stsenaarium olekski, et Karpin ja teised seltsimehed seal õllelauas on tegelikult Venemaa agressiooni vastu, aga mingil imelikul kombel kujutavad ette, et Venemaa koondise juhendamisel pole Putini ja sõjaga mingit pistmist. Ja siis keerutavad ega julge midagi öelda, et Karpinit jamadest säästa. Väga selgrootu mulje jätaks, aga parem kui alternatiivid.
Andres.   •  
(87.119.186.***)
Esiteks tuleks aru saada, et tegu on Venemaa mitte Putin üksi sõjaga. Karpin on üks vahenditest (rollimängijatest), millega muudetakse ühiskonnas toimuv rahvale seeditavaks. Mulle aga jääb arusaamatuks, et kuidas meil saab mitte põlgusega sellistesse tegelastesse suhtuda (mis muidugi ei tähenda, et teda kividega tuleks loopida). Tegu on inimesega, kellel oleks vaat, et kõige lihtsam sealt tulema saada, ent otsustab keset tulist sõda lepingut pikendada. Lüpsab hunnikute viisi kodakondsusi kokku, võtab Vene režiimilt raha vastu ja naudib siinseid vabadusi ning siis mängib mingit ullikest.

Jah, me võime endale üritada seda sirgeks rääkida, et ta teeb justkui mingisugust põrandaalust vastutegevust, kui ei lähe sella osaga narratiivist kaasa, kus Venemaale meeldib ettekujutada, et meil piinatakse venelasi. Aga! Päeva lõpuks on raha ikkagi Karpini kukrus ja see paneb asjad veerema. Lisaks pole mingit vahet, et kas või millisteks meid Venemaa meedias maalitakse. Kui meil poleks NATOt ega iseseisvat kaitsevõimekust ning Venemaal oleks parasjagu piisavalt rammu, siis küll leitaks nipsust endale sobiv ettekääne ja pole mingit tähtsust, kes meil siin Eestist mida ütleb või mõtleb.
Jaak   •  
(46.131.16.***)
To maisi lapsed - objektiivi uudised peamiselt
paroolon12345678L.   •  
(81.90.124.***)
mis objektiivis valesti kirjas on siis Jaak?
Nigin_Nagin   •  
(82.155.196.***)
Loomulikult teeb haiget - see on poliitikute tegemata töö, kui muukeelsest infost toituvad inimesed ei suuda õigel ja valel vahet teha.
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Kaja seisukoht näitab hästi ära, kuidas elavad Pohlakud ja Vassiljev oma väljaütlemistega täiesti erinevas maailmas poliitikute omast, kes peavad sõjast tulevnevate probleemidega igapäevaselt tegelema.
humorist   •  
(213.180.19.***)
Kas Kaja hinnang on hinnang ka Eesti Jalgpalli Liidu presidendile? Öeldakse, et sport ja poliitika peavad lahus olema, aga hinnang ikkagi rahumeelse ja demokraatliku maailmakorra nimel.
raudidas   •  
(81.90.124.***)
miks agressorriigi propaganda esindaja siia riiki lubati üldse kui teised välja saadeti? kelle loal? kajaka? piirivalve? kapo ei hoidnud sellel silma siis peal?
Lamemaalane   •  
(46.131.36.***)
Delfis kirjutas et hullud pidid vabalt liikvel olema ja midagi teha ei saa, jätavad rohud võtmata
Jaak   •  
(46.131.25.***)
paroolon12345678L, kas ma ütlesin,et midagi on valesti? Üks muhedama sisuga koomikseid mida ma lugema sattunud olen
Urmas Ristmagi   •  
(91.129.109.***)
Hüvasti. Mu süda jääb jalgpalliga ikka aga minu kommentaare enam kustutama ei pea. Mõelge ise. Võtan rohud ära ilusti
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Kallas jätku EJL toetustest ilma üheks aastaks. Mõjuks.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Ok, läksin liiale selle mõttega, aga ikkagi, kedagi peaks nö "vaibale tõmbama" selles teemas, see on endiselt veel täiesti lahendamata olukord ja nii jättes me sülitame oma põhimõtetele.
Cooked   •  
(84.50.27.***)
Täpselt Vene propa narratiiv: eestlased ju tahavadki venelastega suhelda ja räägivad vene keelt kah, aga ainult need ülemere peremehed ja natsid rikuvad suurt rahvaste sõprust.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK