Kas Levadia imeseeria saab jätku? (1)

Kas Levadia viimaste nädalate täheks kerkinud Igor Subbotin saab Meistrite liigas jala valgeks? Foto: Rein MurakasAvamängus sanmarinolaste La Fiorita käest napi 1:0 võidu saanud FC Levadia läheb I-le täppi panema juba täna õhtul, kui Kadrioru staadionil võõrustatakse sama meeskonda kordusmängus.

Levadia suurimaks tugevuseks on eesoleva mängu eel kindlasti nende sensatsiooniliselt heas vormis olev kaitseliin - viimati lasti endale värav lüüa 1526 mänguminutit tagasi - inimkeeles on see üks ööpäev ja 86 minutit (!!!).

Jah - 24 tundi ja 86 minutit. Kakskümmend neli tundi ja kaheksakümmend kuus minutit. Neli minutit vähem kui 17 kohtumist järjest. Seitseteist kohtumist, kõik 90 minutit pikad. Vaata, kust otsast tahad, see on erakordne saavutus. Fantastika. Maagika. Midagi, mis kirjutatakse kunagi mõnda uhkesse raamatusse kuldsete tähtedega.

Pole kahtlustki, et San Marino meistri La Fiorita vastu pole Marko Kristali hoolealustel muud plaani ega muud võimalust kui seda seeriat veel pikemaks venitada. Rohkemat polegi ju edasipääsuks vaja - Heiko Tamme ülihilisest väravast avamängus saadud 1:0 võit on levadialaste jaoks väärt enamgi kui lihtsalt värav.

Võõrsil löödud tabamused on eurosarjades erilise kaaluga ning kui La Fiorita peakski Kadriorus Roman Smiško võrgu korra üles leidma, teab Levadia, et halvimal juhul ootab neid lisaaeg. Kui ise aga tabamus vastu lüüakse, on külalistel juba mitut väravat vaja.

Realiseerimist tuleb parandada

"Tuleb oma mängu just kvaliteedi poolest parandada, palju oli sellist rabistamist ja närvilisust," tunnistas peatreener Kristal mängueelsel päeval ETV-le. "Omad momendid tuleb ära realiseerida, siis on see mäng lihtne."

"Kui me suudame natuke enesekindlamad olla, siis ei tohiks probleemi olla," lisas endine Eesti koondise rekordinternatsionaal.

Realiseerimisega ei saa oma sõpru seekord aidata ründaja Vladislav Ivanov, kes ravib traumat, ülejäänud tavapärased põhimehed peaksid aga sanmarinolaste vastu rivis olema. Tagasi on ka egiptlane Omar El Hussieny, kes avamängust oli sunnitud kõrvale jääma.

"Omar oleks meie elu avamängus võinud lihtsamaks teha, kuid nüüd on ta tagasi ning ilmselt näeme teda ka platsil," avaldas Kristal uefa.com-ile.

Samal ajal loodavad pisiriigi vastased ära kasutada neid väheseid šansse, mis neile antakse. "Üritame võtta maksimumi standardolukordadest ning mängu lisaajale viia," rääkis La Fiorita kuulsaim mängumees Andy Selva.

Kohtumine Kadrioru staadionil algab kell 19.00 ning Soccernet.ee teeb sellest ka LIVE-ülekande.