Kes olid Eesti koondise peaproovi õnnestujad ja läbipõlejad? (Eesti parim Karl Jakob Hein) (8)

Kõik vaatavad taevasse, kuidas supermees päästab. Foto: Brit Maria Tael

Eesti meeste koondise peaproov enne algavat EM-valiksarja lõppes Budapestis 0:1 kaotusega FIFA edetabeli 36. riigilt Ungarilt (Eesti on 109. kohal). Juba esmaspäeval ootab ees punktide peale võõrsilmäng sarnasel tasemel Austriaga (34. koht).

Millist valmisolekut näitas Eesti koondis tervikuna ning mängijad eraldivõetuna? Et Joonas Tamme ja Karol Metsa tervisega ei hakatud riskima, sai keskkaitses võimaluse harjumuspäratu kooslus. Võimalust ennast näidata jagus ka mitmetele ründajatele ja keskväljameestele.

Vigastuste tõttu on Eesti põhikoosseisus praegu mitu positsiooni, mis ootavad haaramist. Kes mängijatest tõstis enda aktsiaid ja kes lasi võimaluse luhta? Nagu ikka, võtab Soccernet.ee Eesti koondise esituse pulkadeks mängijate kaupa.

Eesti parim Karl Jakob Hein – 8. Mängu alguses tegi mitu head sekkumist, aga tühistatud värava olukorras vajus liiga kiiresti ära ning legaalse värava toonud nurgalöök pidanuks samuti ärahoitav olema. Teisel poolajal näitas seevastu tõelist tipptaset, olles kauglöökide tõrjumisel väga hea ja penalti tõrjumisel lausa kuningas. Meelde jäävad ka mõned väga head avangud. Suures plaanis tekitas tema esitus kindlust ja vähese mängupraktikaga seotud küsimärgid kustusid.

REKLAAM

Maksim Paskotši võitles nimekate vastastega ilma igasuguse aukartuseta. Foto: Brit Maria Tael

Maksim Paskotši – 6. Sel aastal alles 20-aastaseks saanud keskkaitsja mängib igapäevaselt noorteklassis ja teisel positsioonil, aga näitas koondise tagaliini keskmise mehena enesekindlust ja liidriomadusi. Läbi kumas hirmus tahtmine mängida, aga erinevalt näiteks Sheinist suutis seda enamjaolt ka edukalt kontrollida. Duellides aktiivne. Korralik jõud õhuvõitlustes. Supersööt teise poolaja keskel Zenjovile.

Nikita Baranov – 5. Ebakindlust kumas läbi juba varemgi, mis väljendus kergetes valearvestustes, ning penaltiolukorras küpsetas suure käki kokku. Kõigepealt lasi vastase lihtsalt jooksu ning seejärel lendas talle oma eksimust lappida üritades naiivselt selga. Muudes olukordades oli palliga pigem sina-peal.

Märten Kuusk – 6. Tühistatud värava olukorras eksis vaheltlõikel, mis lubas vastasel tema pealt avaneda, aga VAR halastas. Mängis mõnuga ja oli üldiselt okei, aga siiski mitte päris oma parimate päevade tasemel. Positiivse poole pealt jäävad meelde mõned olulised sekkumised ja õhuvõitlused.

Artur Pikk – 6. Poolas mängimine on tema enesekindlust tõstnud. Mänguplaanist tulenevalt oli Eesti vasak äär pigem kaitsvam, aga sellest hoolimata jõudis ta ka efektiivselt rünnakule panustada. Jäi silma tugeva kaitsetöö, kõrge pressi ja ka hea ründeninaga, jõudes vaheaja eel penaltipunkti juurest löögile, kuid kehaasendi tõttu löök ebaõnnestus. Teisel poolajal jäi varju, sest mäng käis rohkem paremas ääres.

Rocco Robert Shein sai väärtuslikke õppetunde. Foto: Brit Maria Tael

Rocco Robert Shein – 4. Kaitsefaasis kerkis ta vastaste ülesehituse peegeldamiseks kolmandaks ülemiseks meheks, samas kui ründefaasis taandus Käidi kõrvale. Suurest tööraadiusest ja tahtmisest hoolimata ei olnud see tema jaoks hea õhtu. Palliga ei õnnestunud suurt midagi, pallita paistis silma ohtrate vigadega. Tegi palju praaki, oli kärsitu ja üleüldiselt rabe.

Samas aga ongi need õppimise kohad ja iga kell on noore mängija puhul parem see, kui ta pingutab veidi üle ja eksib, selle asemel et end keskväljale ära peita ja ainult turvalisi lahendusi otsida.

Mattias Käit – 6. Kiiretel ületulekutel joosti Eesti keskväljast korduvalt läbi. Mitte et Käit üksinda pidanuks seda laviini peatama, aga pisut näis ta number kuue kohal siiski enda elemendist väljas olevat. Palliga toimetades tundis ta end palju mugavamalt, otsis teravaid läbisööte ja tekitas niiviisi hea võimaluse Sappinenile. Meelde jäi ka lootustpakkuv kauglöök korneri järel, samas ka lohakas ja ohtlik valesööt avapoolajal.

Konstantin Vassiljev – 6. Ründemängus ei olnud ta seekord nii keskses rollis kui oleme harjunud. Pall liikus läbi tema küll, aga ega ta liialt mängu ei mõjutanud. Kaitses töötas oma kastini välja, aga kohati jäi silma ka lubamatu passiivsusega.

Vlasi Sinjavski – 5. Klassikaline sissemurdmine ja löögileminek jäid võõral äärel kahjuks nägemata, aga läbimurretega suutis ta paaril korral ikkagi silma paista. Siiski oleks tahtnud temalt veel rohkem konkreetsust ja nahaalsust näha. Üldiselt jättis pigem rabeda mulje, tundmata end paremal äärel eriti mugavalt.

Henrik Ojamaa – 6. Klassikaline "mängis oma koha välja" kehtis seekord tema puhul rohkem kui kellegi teise puhul. Müras mehiselt ja oli aktiivne, pallita rabas survet teha ja palliga võttis mitu viga välja. Sappineni söödust oleks võinud kuidagi ikkagi löögile saada.

Eesti 2020. ja 2021. aasta parim jalgpallur näitas parimate päevade potentsiaali. Foto: Brit Maria Tael

Rauno Sappinen – 7. Tegi herilasena kõrget pressi ja võitis niiviisi mitu palli meie meestele. Pallipuuteid kogunes küll vähe, aga ta võttis neist peaaegu maksimumi välja, näidates paremate päevade enesekindlust ja nahaalsust. Kehamängus silmapaistvalt osav. Jättis küll hea võimaluse löömata, aga Ungari väravavaht tegi ka väga hea tõrje.

Sergei Zenjov – 6. Ilmselt Eesti parim vahetusest sekkuja. Oli aktiivne ja elav, võttis oma olukordadest enam-vähem maksimumi välja ja tekitas oma avanemisega teise poolaja parima võimaluse. Korralik poolaeg, millega võis ennast Austria vastu põhisse mängida.

Erik Sorga – 5. Jäi suhteliselt anonüümseks ja kui silma paistiski, siis enamasti ebaefektiivsete lahendustega. Ootaks rohkem sirgjoonelisust, eriti nüüd, kui klubist peaks enesekindlust varasematest aastatest rohkem kaasas olema.

Martin Miller – 6. Ungari vahetas teiseks poolajaks ülesehitusel asetust, aga Milleril ei tulnud läbida vähem distantsi kui Sheinil. Ta kattis pressingut tehes erinevaid tsoone, liikus lennukalt ja tundis ennast üldiselt kodusemalt kui Shein. Ründemängu tal aga kuidagi mõjutada ei õnnestunud.

Georgi Tunjov näitas, et ta on variant ka vasakule äärele. Foto: Brit Maria Tael

Georgi Tunjov – 6. Ei jõudnud napi mänguajaga väga palju silma paista, aga paaril korral näitas siiski korralikku tsenderdust. Kollase kaardi hinnaga võttis ohtliku kontravõimaluse maha. Eesti viimase vahetuse järel mängis vasakäärt, mis pakub peatreenerile ääremängijate nappust arvestades väärtusliku lisakäigu.

Erko Jonne Tõugjas ja Sten Reinkort mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
8 kommentaari

VõitleEESTIvõitle!   •  
(146.255.180.***)
Baranov ei peaks koondisesse kuuluma! Tema pealt tuleb koguaeg pahandusi.
Juan Pablo Ramirez   •  
(90.191.43.***)
Heina enda püüdmata pallist tuli ju nurgalöök millest tuli ka värav
Kristiaana7   •  
(94.246.250.***)
Kuusk samatmoodi, pole üldse seda kvaliteeti
Jack21   •  
(85.253.129.***)
Minu meelest ei peaks sinna koondisse kuuluma peale Baranovi veel ka Konstantin Vassiljev seda on juba pikemat aega näha ,et tema aeg on läbi.
stranglers   •  
(88.196.252.***)
Nõus, Baranov ei sobi pilti ja Vassiljevi aeg on möödas - ning seda mitte Karpini pärast (kuigi see ka häirib siiani), vaid kvaliteet on kehv, erksust ei ole. Väärikas oleks taanduda, arukas oleks kõrvale jätta.
-soccerfann-   •  
(82.131.7.***)
Aga kas vahetusest tulnud keskpoolikud andsid mängule midagi ründeosas juurde? Minu meelest mitte. Vassiljevi ajal tulid mingidki ootamatud söödud ette, pärast jõudis pall ründajateni kaitsjate pikk ette pallidest. Kokkuvõttes ründemäng oli tavapäraselt nüri ja ma näen Zenjovi praegu kõige paremas vormis ja ohtlikumaks ründajaks, vähemalt vahetusest tulnuna.
Svenpoiss   •  
(91.129.103.***)
Kuidas on see võimalik, et Zenjov on meie koondise kõige teravam ründaja? Ma ei taha tema kohta midgai halvasti öelda, aga noored kutid peaks ikka südikamad olema.
Nõustun tõesti ka sellega, et Baranov ei ole koondise eest sellel tasemel, mida ootame oma keskkaitsjatelt. Õnneks Tamm ja Mets on olemas.
Kostjal pole enam seda särtsu, aga ta vähemalt suutis mingeidki palle sinna ette lükata. Huvitav oleks muidugi näha, kui alg11s tead poleks, kuidas siis noored hakkama saaks.
Jack21   •  
(85.253.129.***)
Tõesti tõesti kui me kõik paneme kollased prillid ette siis meile paistab päike kogu aeg. Reaalsus on see ,et kui me ei suuda asendada neid igiliikureid siis selliseks meie koondis jääbki. Vahet ei ole kas meie vastane on Soome või Ungari. Meie koondisel puudub isu ja tahtmine mänge võita. Minnakse platsile midagi tegema ja lootuses ,et äkki võidame.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK